Festival odstartovali v 15 hodin hudebníci na náměstí. U kavárny Avatarka zahráli za klavírního doprovodu Daniela Juna A Hard Day´s Night nebo Mandragoru.

„Dnes je o deset stupňů víc než loni, proto je o důvod víc následovat nás. Poslechnout si dobrou muziku a podívat se na krásné obrazy," pozval Kolja Ivaskiv do zahrady naproti Gymnázia Jiřího Wolkera.

V suterénu farní budovy a modlitebně své výtvarné umění představily Barbora Veselá a Tereza Viková, která jako studentka působí v sochařském ateliéru Akademie výtvarných umění v Praze.

Výstavu těchto dvou dam doprovodily houpavé rytmy blues staronové prostějovské kapely Black & White, dětem i dospělým Divadlo Starost s historickými marionetami uvedlo hru Šnofonius a Mordulina.

Jejich vystoupení pak vystřídala porce folku v podání brněnské kapely Biorchestr, klavihrádky Petrof Piano Trio, na vlnách etna slovenská Romanika a rock´n´rolloví Fish & Fish z Valašska.

S lipovým čajem v ruce si tu také po celý podvečer ženy libovaly u stánku Karolíny Fenclové, kde obdivovaly její náušnice z hedvábí a korálků, akvarelové přívěsky zalité pryskyřicí, náramky z pet lahví nebo brože z plsti. K nákupu jsou připraveny i na Fleru, kde jsou v obchůdku Paloma Pato.