V úterý 25. březnatotiž začalo blokové čištění a ne všichni majitelé stačili ke svým vozům doběhnout včas.

Odtahy aut provázely na určitých místech dokonce spory. „Tady přece odtahovat nemůžete. Na té ceduli bylo datum 26. března, já jsem si to vyfotil. Dnes ráno to musel někdo přelepit dnešním datem,“ rozčiloval se přibližně padesátiletý muž, ač své auto zaparkované v zóně čištění neměl.

Proti jeho tvrzení se důrazně ohradil ředitel .A.S.A. TS Prostějov (ASA) Tomáš Fajkus: „K rozmístění značek máme fotodokumentaci. Konkrétní značku jsme vyfotili 18. března ve 13.15 hodin s datem čištění 25. března,“ odmítl pochybení svých zaměstnanců.

Možnost přelepení data informujícího o strojním čištění vozovek však existuje. „Dva nezávislé zdroje strážníkům potvrdili, že na značce bylo jiné datum. Nikdo ale neví, kdo jej přepsal. Podobný případ se stal už v loňském roce,“ potvrdil zásah lidí do informačních cedulí ředitel městské policie Jan Nagy.

Značky vymezující zóny čištění rozmisťují pracovníci ASA týden před samotným úklidem vozovek. Městští strážníci je den před čištěním kontrolují.

„Teď bude kontrola trojnásobná. ASA si značky nafotí při umístění, strážníci večer před čištěním úklid vyhlásí a zkontrolují značky a ještě jednou přezkoumají hodinu před zahájením čištění,“ informoval Nagy.