Nejnavštěvovanější částí programu byla právě bitva, na kterou chodilo nejvíce návštěvníků. Neměli si ani kam sednout, tak využili torzo tamějšího hradu. Mimo hlavní bod byl na nádvoří také kovářský koutek, kde si děti mohly s pomocí kováře Jakuba něco malého vykovat. Rodiče svým ratolestem nejčastěji kupovali dřevěné pušky. Všude voněla spousta jídla a pro žíznivé byla v připravená točená limonáda.

Pro nejmenší bylo na programu také loutkové divadlo a několik hraných pohádek jako například Loupežnická pohádka. Jako další byly prohlídky zámku a jeho sklepení, na které chodila spousta návštěvníků. Lidé se podívali i na zámeckou baštu.

„Prohlídka se mi moc líbila, viděla jsem i bitvu. Tu a tam na nějakou prohlídku zajdu. Dojela jsem až z Bystřice pod Hostýnem,“ uvedla návštěvnice Aranka Verangberová.

„Byla jsem tu s manželem a dětmi na výstavě, ale i na prohlídkách. Okruh, který se jde až do horního patra je nejhezčí. Dnes jsme viděli bitvu i loutkové divadlo a zrovna jsme došli z prohlídky zámku,“ řekla jedna z návštěvnic, která dojela z Hrochova.

V pátek přišlo necelých tisíc lidí a v sobotu, při průběžném sčítání kolem jedné hodiny, jich přišlo přes šest set.

„Je to zajímavé, ale nejvíce návštěvníků dorazilo z Vyškova a okolí. Myslím, že nejatraktivnější byla bitva, která byla o půl druhé, informoval Zdeněk Mlok Zedek, hofmistr hradu Sovinec .