Hvozdečtí farmáři uspěli v konkurenci více než padesáti potravin dvaceti různých producentů. Jen v kategorii mléka a mléčných výrobků mezi sebou soutěžilo osm firem s jedenadvaceti pochoutkami. Tato třída byla mezi potravinami tou nejobsazenější. Silnější kategorii tvořily v rámci celé soutěže už jen biovína," podotkla Sylva Horáková, mluvčí Svazu ekologických zemědělců Pro – Bio.

Máslo s neobvyklou příchutí je opravdu výjimečné.

„Kozí biomáslo je luxusní výrobek. K jeho výrobě je nutné získat potřebné množství smetany, což je v případě kozího mléka náročnější. Výsledný produkt je ale ve srovnání s kravským máslem jemnější a lépe stravitelný, vhodný je i pro děti," vysvětlil Ivan Hrbek z hvozdecké biofarmy Almathea, který si minulý týden převzal cenu spolu s manželkou při příležitosti konference ekologických zemědělců v Lednici.

Jak se kozí máslo výrábí?

Na kozí máslo se sbírá smetana několik dní.

„Kuličky tuku jsou v kozím mléce menší než v kravském a proto trvá déle, než vystoupá na povrch. Máslo děláme ze smetany sbírané, mléko neodstřeďujeme," popsala Blanka Hrbková. Smetanu pak pasteruje při takové teplotě, aby z ní zmizely všechny nepříjemné pachy, které kozí mléko má, ale aby v ní zároveň zůstaly všechny ochranné látky.

„Potom ji naočkujeme kulturou a necháme zkysnout. Máslo pak stloukáme z této zkysané smetany," doplnila Blanka Hrbková.

Vyšší cena odráží vyšší kvalitu a náročnost

Kvalitě a náročnosti zpracování másla odpovídá také jeho cena.

„Jedno balení má zhruba sto deset gramů a zákazník jej dostane asi za padesát korun. Cena odráží jednak množství práce, ale i cenu kozího mléka, které je dražší než kravské," poznamenala oceněná mlékařka.

Kde lze výrobky koupit?

Přesto je podle ní o hvozdecké výrobky zájem. Kozí máslo si totiž mohou namazat na chleba třeba i ti, kdo jsou na kravské mléko alergičtí.

„Lidé k nám na farmu jezdí až z Olomouce nebo z Prostějova. Tvrdí, že když to není každý den, tak se to dá zvládnout. Obyčejně si zboží dopředu objednají a přijíždí jednou za čtrnáct dní," prozradila Blanka Hrbková.

Manželé kompletní sortiment mlékařských výrobků prodávají na farmě.

„Vetší část naší produkce dodáváme také do dvou specializovaných obchodů v Litovli a v Olomouci," uzavřeli ocenění majitelé biofarmy. (pam)