Lidé, kteří procházejí kolem počmáraného volebního billboardu u prostějovského místního nádraží, se kousku neznámého sprejera jen smějí. Zábavu však kolemjdoucím nebude skýtat dlouho, „hitlerovský“ knír má podle Alexandra Černého brzy zmizet.

„Spoléhám na to, že firma, která plakát vylepila, to rychle napraví a billboard přelepí. Tuto záležitost nechci nijak řešit, dívám se na to jako na recesi, případně vandalismus,“ uvedl komunistický kandidát s tím, že podobnou čmáraninu na svém volebním plakátu nikde jinde než v Prostějově nezaznamenal.

Mluvčí prostějovských policistů Alena Nedělníková vysvětlila, že muži zákona by kresbu charakteristického knírku nemohli ani v případě oznámení vyšetřovat jako trestný čin. „O propagaci fašismu nejde,“ domnívá se. Na plakátu by totiž podle ní musely být i jiné symboly, než jen knír, s nímž si lidé spojují fašistického vůdce. Konec konců příznačný byl i pro krále komiků Charlie Chaplina, který se jím proslavil stejně jako buřinkou, holí a kolébavou chůzí.

„Co si pamatuji, tak policie žádné trestní oznámení kvůli pokreslenému plakátu zatím neřešila,“ podotkla Nedělníková.

Čmáraninami na plakátech se dosud nezabývali ani prostějovští strážníci. „Počmárané plakáty? S tím jsem se nesetkal,“ reagoval šéf prostějovských strážníků Jan Nagy.

Lidé, kteří čekají na autobusové linky u místního nádraží, berou knírek pod nosem Alexandra Černého s humorem. „Samozřejmě, takový měl Hilter,“ komentovala se smíchem malůvku Jana Burgetová. K volbám, které na podzim určí, kdo bude sedět v krajském zastupitelstvu, se chystá. „Koho budu volit? To zatím nevím,“ odtušila.