Eva Dvořáčková zároveň dodává, proč jsou autobusy směřující k nákupním centrum v okrajových částech města důležité.

„Když člověk nemá auto a nakoupí si trochu víc, tak se opravdu hodí, aby tam zajížděl aspoň autobus," myslí si. Sama využívá autobusovou osmnáctku asi třikrát měsíčně.

Ke konci listopadu však linka osmnáct končí.

„Tyto spoje plně hradila společnost Tesco stores. Vypověděla však smlouvu a ke 30.11. tohoto roku tak autobusy zdarma přestávají jezdit," vysvětluje Jiří Hloch, ředitel divize ve firmě FTL, která zajišťuje autobusovou dopravu.

Zároveň však ubezpečuje, že lidé o dojíždění za nákupy městskou hromadnou dopravou nepřijdou.

„S prostějovským magistrátem jsme se dohodli, že do zastávky Tesco budou nově zajíždět některé spoje linky 32. Bude na ní platit tarif MHD v Prostějově. Dále může veřejnost nadále využívat stávající autobusy číslo patnáct a šestnáct," ubezpečuje Jiří Hloch.

Podle Lenky Hrudové z informační kanceláře FTL bude k Tescu zajíždět dvaatřicítka jak ráno, tak odpoledne či večer.

„Půjde například o spoje vyjíždějící z autobusového nádraží ve tři čtvrtě na devět či tři čtvrtě na deset. Dále například pět minut před pátou hodinou. K obchodní zóně se však dá dostat i meziměstskou dopravou," říká.

Nový jízní řád

Evu Dvořáčkovou a další obyvatele Prostějova, kteří jezdí městskou hromadnou dopravou, však čekají ještě další změny. Od prvního prosince se mění jízdní řád a během příštího týdne by měl být k dostání na trafikách či v informační kanceláři FTL ve Svatoplukově ulici. „Pasažéry čekají drobné časové úpravy," informuje Jiří Hloch.