Jeho každé ráno začíná stejně. Vstává před třetí hodinou ráno a po pár minutách vyjíždí na kole do ulic.

„Nasedám na kolo a vyjíždím k boxům s novinami, mezi kterými je i Prostějovský deník. Poté mě čeká jejich třídění podle ulic. To většinou dělám na místním nádraží. Pak už mi nic nebrání v tom, abych vyrazil k poštovním schránkám,“ říká muž, který žije na ulici už sedm let a dodává: „Snažím se být alespoň nějak aktivní a tímto způsobem získám peníze, které prostě potřebuji. Navíc je to fajn práce.“

Na kolo se lidé složili

To co ostatní brigádníci zvládají za pomoci auta, musí on zvládnout v každém počasí na kole.

„Denně při rozvozu najedu kolem čtyřiceti kilometrů. Kdybych kolo neměl, noviny bych v daném čase nikdy neroznesl,“ přiznává Radek.

Právě na jeho jízdní kolo, které je dnes jeho největším pomocníkem, se mu lidi už dříve složili ve sbírce.

Radek má na starosti oblast Čechovice, Domamyslice a dále ulice Kostelecká, Fanderlíkova a blízké okolí.

„Minulý týden jsem si přidal dvě další oblasti a zatím vše krásně stíhám. V tomto počasí je to ale trochu horší. Sníh mě celkem zdržuje,“ přiznává doručovatel s tím, že žádné reklamace na jeho práci ale zatím nikdy nepřišly.

„Během doručování jsem zatím neměl žádné velké problémy. Jednou jsem píchnul kolo,“ podělil se o své zážitky z doručování.

Díky jeho akčnímu přístupu si tak většina lidí může přečíst noviny už u snídaně.

Už sedm let sám

I když bydlí na ulici, úsměv na tváři mu neschází. Se svojí situací se popral velmi dobře.

Existuje však něco, co by rád změnil.

„Jsem už sedm let sám a rád bych se s někým konečně seznámil. Kdyby se přece jen někdo takový našel, může za mnou dorazit k místnímu nádraží na polévku,“ dodává Radek na závěr.