Před místním nádražím společně s dobrovolníky poskytovala lidem bez přístřeší zadarmo teplou polévku.

„Chystám se na to, jen ještě nevím, kdy přesně začnu. Opět pro dobrou spolupráci i rozmanitost polévek oslovím s žádostí o pomoc Národní dům. Místo výdeje polévek pak bude stejné, tedy prostor před Místním nádražím," prozradila Milada Sokolová.

Už tradičně naopak službu šatníku poskytuje prostějovská Charita. I ta je, shodou okolností, dostupná nedaleko nádraží v Martinákově ulici.

Lidé v problémech zde mohou přijít třeba ke svetrům, bundám nebo rukavicím a to ve všedních dnech od půl osmé do půl čtvrté.

Opravdu třeskuté mrazy pak mohou přežít bezdomovci v Azylovém centru v Určické ulici.

„K dispozici máme denní centrum a noclehárnu. V ní je první noc zdarma, ráno se pak ujme člověka sociální pracovník. Při denním pobytu si zájemce z řad lidí bez přístřeší může uvařit nebo vyprat," uvedl ředitel instituce Jan Kalla s tím, že k dispozici v noclehárně pak je čtyřiatřicet lůžek a přistýlky.

Místo však nebude pouze tam.

„Při větších mrazech jsme domluveni na otevření čekárny hlavního vlakového nádraží pro přespání bezdomovců," prozradil náměstek primátorky Pavel Smetana.

Lidé bez přístřeší nad hlavou tak nemusí zimu trávit na lavičkách v parcích, před místní nádražím nebo v improvizovaných příbytcích u sjezdu z dálnice nedaleko Tesca.