„Sortiment je velmi pestrý, jedná se o masové konzervy, instantní polévky, těstoviny, ale i přesnídávky a příkrmy pro děti, které v hojné míře využijí i děti ubytované v azylovém domě,“ vypočítával ředitel Azylové centra Jan Kalla.

Potraviny pak získává Azylové centrum z Olomouce. „Konkrétně spolupracujeme s potravinovou bankou v Olomouci. Odkud zhruba jednou za čtvrt roku dostáváme potraviny,“ prozradil Jan Kalla.

Pomocné baličky pak dostanou hlavně lidé bez domova. „Jde o to, že se jídlo dostane nejjednodušší cestou k nejchudším. Ty balíčky vlastně dáváme všem klientům našeho centra,“ dodal Kalla.

Kromě jídla, ale dostanou lidé bez domova také hygienické potřeby. „Jsou to převážně mycí a čisticí prostředky, prášek na praní, holení kapesníky a podobně,“ objasnil Jan Kalla.

Lidé si pak balíčky mohou odnést a nebo je zužitkovat přímo v Azylovém domě. „Většina klientů využije zařízení našeho Denního centra, kde si můžou vyprat, vykoupat se a taky si uvařit. Myslím si, že jsou za ty balíčky rádi,“ usmíval se ředitel Azylového centra.

To má za sebou už druhý výdej potravinové a materiální pomoci. „Rozdáváme to opravdu potřebným, vlastně jen našim klientům, které máme dobře zmapované. Rozhodně se nemůže stát, že by někdo přišel k nám pro balíček místo nákupu,“ ujišťoval ředitel Kalla.