V polovině února tohoto roku nalezl dvaašedesátiletý Prostějovan ve své dopisní schránce dopisní obálku se svým jménem. "Uvnitř obálky nalezl na počítači psaný dopis, ve kterém ho neznámý pisatel vyzýval k doručení částky dvě stě tisíc korun do jednoho z prostějovských barů. Pokud by tak neučinil, hrozil pisatel unesením, mučením a usmrcením jeho sestry," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Muž po krátkém váhání věc oznámil policistům, kteří se případem okamžitě začali intenzivně zabývat. Do prověřování případu byli ihned zapojeni jak policisté obvodního oddělení, tak i kriminalisté z oddělení obecné kriminality. Hned od počátku byla vážně zvažována i varianta krátkodobé ochrany, ale tu potenciálně ohrožená žena odmítla.

Při provádění důkladného prověřování se pozornost policistů čím dál více upírala k rodinným příslušníkům vydíraného.

"Nakonec se ukázalo, že plán, jak z muže dostat peníze, se zrodil v hlavách dvou žen ve věku 28 a 42 let. Starší z žen, která je navíc manželkou jeho synovce, poškozený muž ve svém bytě poskytl azyl, když přišla o bydlení," popisuje František Kořínek a dodává: "Kromě bydlení pak ženu již několik měsíců podporuje také finančně a její mladší kamarádce (druhé podezřelé) v různě vysokých částkách půjčil již více než sto tisíc korun."

Ženy se k činu přiznaly a policisté tak kromě počítače, na kterém byl dopis napsán, zajistili i účtenku za tisk dopisu v jedné z prostějovských veřejných tiskáren.

Policisté věc šetří pro podezření z přečinu vydírání. Za ten trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři roky.