Těm, kteří prožívají advent jinak, může od neděle prozářit domovy Betlémské světlo. To dorazilo tuto neděli rychlíkem R919 v 8.15 hod i do Nezamyslic. Na peróně už čekala skupinka věřících z okolí, aby Betlémské světlo přenesli do svých farností.

Se dvěma lucernami přišli převzít plamínek světla, zažehnutý v rodné jeskyni Ježíše Krista v Betlémě, pro nezamyslický kostel i otec a syn Košárkovi.

„Vypravili jsme se spolu,“ sdělil Deníku starší z nich.

„Když jsme vycházeli, Jonáš říká, že vypadá jak Hagrid,“ usmíval se spokojeně Jan Košárek.

Betlémské světlo dorazilo v neděli i do Prostějova. Přivezli ho skauti rychlíkem Bouzov z Brna krátce po půl deváté ráno.

"Na nádraží čekali zástupci všech tří prostějovských organizací - Děti přírody, Járy Kaštila a Pelikáni. Betlémské světlo jsme převzali a budeme ho uchovávat až do soboty 22. prosince. V sobotu ho pak budeme v čase od devíti do dvanácti hodin rozdávat u vánočního stromečku na náměstí T. G. Masaryka," prozradila Deníku Martina Koutná, zástupkyně prostějovských skautů.

Betlémské světlo bylo letecky dopraveno do Vídně. V sobotu plamínek dorazil do Brna. A v neděli se z Brna lucerničky s Betlémským světem rozjely, v doprovodu skautů, po železnici napříč naší republikou. Na nádražích, kudy vlaky projížděly si mohli občané zapálit svíčky a odnést si domů tento symbol klidu a míru.

Od neděle je tak Betlémské světlo prakticky ve všech kostelích po celém Prostějovsku. V hlavním prostějovském kostele Povýšení svatého kříže, si mohou lidé připálit svou svíčku buď u vstupu nebo v případě, že je kostel otevřený tak uvnitř chrámu. Podobně je tomu tak v božích chrámech po celém regionu. (adp)