"Spokojený jsem hlavně s tím, že vyšlo počasí. To byl největší strašák. Investovali jsme do toho strašně moc času a peněz. Kdyby nám zapršelo, bylo by to špatné," oddechl si jeden z hlavních organizátorů Antonín Glouzar s tím, že nejdůležitější bylo, aby se lidi bavili.

Charitativní akci ve Skalce podpořil i účastník televizní soutěže Survivor 2022 Branislav Martanovič z Bratislavy.
Survivor Braňo: "Ve Skalce to hnus nebyl!"

"Každý kdo přišel a něco si koupil přispěl na dobrou věc. Vybrali jsme pro Lexinku hodně peněz, ale co mě překvapilo, byl šek od klubu 1.SK Prostějov. My jsme eskáčko nijak neoslovovali a oni se ozvali sami. Je krásné, že si největší klub v regionu vzpomene a pomůže."

Slavný rodák byl logickým patronem celé akce. "Bydlím deset metrů od hřiště, takže je jasné, proč jsem patronem. Jako Skalečák s tím nemám žádný problém. Jsem rád, že tu je spousta lidí a kamarádů. Všichni se baví a to je dobře," uvedl útočník olomoucké Sigmy Mojmír Chytil, který přivedl do své rodné vsi i další spoluhráče.

"Řekl jsem o akci klukům v kabině a nikdo neměl problém přijet. Jsme tu jen mladí, ale pomoci chtěli i starší hráči. Vybrali jsme nějaké peníze v kabině a podpořili dobrou věc. Na plácku se společně Mojmou proháněli například Zifčák, Spáčil, Sláma, Hadaš, Uriča, Slavíček a Stoppen.

Bývalý reprezentant, hráč NHL a mistr republiky s Třincem proháněl míč na trávníku.

"Bydlím kousek přes kopec, brácha Honza ve Skalce, takže mě nikdo přemlouvat nemusel. Navíc, když je to pro takovou věc, tak by žádný člověk ani neměl přemýšlet, jestli má pomoci. Mám zde spoustu kamarádů, zahráli jsme si fotbálek, dali pivko. Měl jsem zde celou rodinu a užili jsme si krásný den," pochvaloval si atmosféru Lukáš Krajíček.

Hodové slavnosti v Tištíně 2022
VIDEO: Televarieté na hodech! Bohdalka s Dvořákem skvěle bavili slavící Tištín

Braňo: Lidé jsou tu moc milí

Na Hané se líbilo i slovenskému survajvrovi. "Na akci mě pozval Tony Glouzar. Já na podobné charitativní akce jezdím dost často. Myslím si, že pokud je někdo úspěšný a daří se mu, měl by pomáhat lidem, kterým se tolik nedaří. To by měl být základ každého člověka a já snažím dělat dobré věci," sdělil Deníku Branislav Martanovič a dodal: "Ve Skalce jsem poprvé a strašně se mi tu líbí. Lidi jsou zde strašně milí a laskaví."

Fotbalová rodina pomáhá Lexince dlouhodobě. "S klukama z Klenovic na Hané už pomáháme téměř tři roky. Jedeme pořád dál, Skalka je kousek od Klenovic na Hané a všichni, co hrajeme fotbal se dobře známe. Strašně mě těší, že nebylo nikoho nutné přemlouvat. Všichni, kterým jsme řekli, tak přijeli a pomohli," říká iniciátor dlouhodobé sbírky Josef Popelka.

Hanácké Škoda sraz v plumlovském kempu Žralok. 25.6. 2022
Záplava vyparáděných škodovek obsadila Žralok, podívejte se

V dražbě byly cenné sběratelské relikvie.

"Snažil jsem se oslovit koho se dalo. Jsem rád, že kluci jako Lukáš Krajíček, jeho brácha Honza a samozřejmě Mojma Chytil nejenže přišli, ale dali nám vzácné dresy do dražby. Honza dres Zlína, Lukáš věnoval reprezentační dres, Mojmír zase několik svých dresů Sigmy," děkuje Glouzar a velmi si cení i nezištné spousty dalších lidí.

"Bez nápadů Josefa Popelky, jeho grafiky, videí a celkové angažovanosti by to prosně nešlo. Stejně tak moc děkuji mnoha dalším lidem organizátorům a sponzorům, kteří se zapojili."

Celková částka, která byla nemocnému děvčátku a její mamince věnována se šplhala ke třem stům tisícům korun. Výtěžek charitativního fotbalového turnaje přesáhl těsně 150 tisíc, další tučné šeky přidali starostové okolních obcí a také fotbalový klub 1.SK Prostějov.