„Po vodě pátráme už zhruba rok. Zkušební vrt, který jsme nechali poblíž hrací plochy udělat, bohužel ukázal, že vody je tam málo a navíc jsou tu i problémy s podložím,“ uvedl Radek Koněvalík, místostarosta Bedihoště.

Pro závlahu trávníku je potřeba v létě až pětadvacet kubíků vody denně. „Podle prvních výsledků průzkumu je tam ale tak pouhá čtvrtina,“ řekl Koněvalík s tím, že opakovanou zkoušku vydatnosti pramene chystají hydrogeologové do dvou týdnů.

Avšak nejen slabá vydatnost spodních vod, ale i plovoucí písky kolem vrtu dělají radním vrásky na čele. „Čerpat vodu v nestabilním podloží může být nebezpečné. Studna se může začít bortit a terén klesat,“ uvedl místostarosta. Bedihošť podle něj hledá alternativy: „Když uděláme u hřiště další vrt, tak můžeme dopadnout stejně jako u toho prvního. Zvažujeme proto možnost, že využijeme blízkou školní studnu.“

Obec, s blížícím se podzimem, začíná tlačit čas. „Počasí teď výsevům trávníků začíná přát a my chceme mít hřiště už od příštího roku v provozu,“ uzavřel Koněvalík.