V aquaparku padl návštěvnický rekord. Osvěžení však nabízejí i jiná koupaliště

Plumlovská přehrada je v parných dnech opět zamořená sinicemi, venkovská koupaliště zlikvidoval nedostatek peněz a vysoké nároky hygienických norem.

Aquapark a Vrahovice

V Prostějově nyní fungují dvě plovárny, aquapark v krasických Koupelkách a koupaliště ve Vrahovicích. V obou je v posledních horkých dnech hlava na hlavě od rána do večera. „V neděli 15. července jsme zaznamenali rekord. Do aquaparku přišlo 4 851 lidí,“ uvedl František Nevrtal z Domovní správy Prostějov s tím, že necelých pět tisíc lidí nebylo v areálu v jeden okamžik, ale návštěvníci přicházeli v průběhu celého dne.

Kromě koupele, vodních masáží, skluzavky a stometrového tobogánu nabízí rok staré sportovní a oddechové centrum dostatek sportovního vyžití. „K dispozici je minigolf, dva antukové kurty na volejbal, nohejbal a tenis, hřiště s jemným pískem pro plážový volejbal, stoly pro ping pong a hřiště pro petanque.

Do bazénů ve Vrahovicích se denně ponoří okolo tisícovky vodomilů.Ten největší, dlouhý 50 metrů, vyhovuje i nárokům příznivců plavání a ústí do něj dvě skluzavky.

„Další skluzavka vede do jednoho ze čtyř menších bazénů určených pro dovádění dětí. V areálu koupaliště jsou také dvě hřiště pro volejbal a nohejbal, kuželková dráha, herna pro stolní tenis a prostor pro basketbal na jeden koš,“ vyjmenovala nabídku, která je v ceně vstupenky, provozovatelka plovárny Renata Dostálová.

Stražisko

Teplé počasí přilákalo stovky lidí také na koupaliště ve Stražisku. „Chodí k nám především místní, chataři a lidé z blízkého okolí. Máme tu dva bazény, jeden velký a druhý malý. Voda v nich má zrovna teď osmadvacet a šestadvacet stupňů,“ prozradil včera starosta Stražiska Jaroslav Kröner a dodal, že po skončení sezóny dostanou nádrže nový kabát.

„Budeme opravovat bazénové vany, konkrétně obkládat jejich vnitřek, aby koupání bylo co nejpříjemnější“ vysvětlil starosta.

Nezamyslice

Vodní radovánky si užívají také v Nezamyslicích. „Naše koupaliště je jedno z nejlepších v mikroregionu. V těchto tropických dnech je tam úplně narváno, počítám, že chodí tak kolem tří set lidí denně.

Zájem je i o noční koupání, kdy už není tolik horko a bazén je krásně osvětlen. V areálu koupaliště je navíc restaurace se zahrádkou, kde se plavci mohou osvěžit a dát si něco k jídlu,“ poznamenal starosta obce Jiří Doubrava.

Želeč

Dětský koutek a kluziště nabízí návštěvníkům koupaliště v Želči. „Říkáme mu Želecké Bahamy. Otevřeno máme od jedenácti do sedmi a koupání je tu na vlastní nebezpečí,“ konstatovala starostka obce Bronislava Augustinová.

Otaslavice

Hygienické normy naopak nesplňovalo koupaliště v Otaslavicích. „Koupaliště je zavřené už několik let. Bylo v havarijním stavu. Zatím ale nemáme peníze na další,“ řekla Marie Štefková z otaslavického obecního úřadu. „Přednost má v obci hloubková kanalizace a opravy silnic,“ dodala.

Brodek u Prostějova

Tři roky už není v provozu také koupaliště v Brodku u Prostějova. Bylo už staré a nevyhovovalo hygienickým parametrům. „Teď připravujeme projekt na víceúčelový areál, jehož součástí by mělo být i nové koupaliště. Chceme na tuto stavbu získat dotaci z fondů Evropské unie. Samozřejmě to ale nebude hned,“ vyjádřil se starosta Brodku Antonín Crhonek.

Ondratice

Místní lidé a obyvatelé blízkého okolí se podle něj mohou zajet osvěžit do nedalekých Ondratic, kde je napuštěná požární nádrž. „Koupání je tam jen na vlastní nebezpečí,“ upozornil Crhonek.