"Snažíme se sportovnímu oddílu vyjít maximálně vstříc," uvádí primátor František Jura (ANO).

Kompromisní řešení vzešlo z jednání mezi primátorem Františkem Jurou a šéftrenérem plaveckého oddílu Lukášem Kousalem. Navrhované řešení podpořila i sportovní komise rady města.

Opozice ale stále trvá na prosazení padesátky

"Naše stanovisko je stále stejné, podporujeme 50ku s 10 drahami, kterou lze využít jak na délku, tak na šířku. Tato varianta je doporučená ve studii, je logická a že všech variant nejlepší, jak z hlediska využití, tak z hlediska zisku dostatečně kapacity nejen pro plavce, ale především pro veřejnost," sdělil Deníku opoziční lídr Aleš Matyášek (Na rovinu!).

Projekt nového bazénu, který má být vybudován ve stávajícím Aquaparku Koupelky, má podle radních uspokojit všechny generace obyvatel Prostějova. "Jedná se o variantu odpovídající potřebám počtu obyvatel města a okresu s přihlédnutím na optimální využití jak pro plavce, tak návštěvníky wellnessu a vodních atrakcí. Zásadní je pro mne výše provozních nákladů, proto volím tuto variantu," vysvětluje náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO).

Nová varianta zvýší celkové náklady, ale stále umožní realizaci původního projektu. V přízemí má být kromě velkého bazénu také výukový bazén doplněný o vodní atrakce, brouzdaliště pro děti, tobogan, whirpool a parní sauna. V prvním patře by pak mělo vyrůst šest saun, ochlazovací bazének, ledová jeskyně, odpočívárna a občerstvení. Součástí záměru je i fitness.

Inspirace ze Šternberku

"Nedávno jsem se byla informovat na provoz nového krytého bazénu ve Šternberku. Na základě jeho dosavadního provozu tam mají zkušenost, že se nejvíce využívá právě vodní svět s atrakcemi pro děti a rodiny a čistě plavecký bazén je až na druhém místě," sdělila 1. náměstkyně Milada Sokolová (ODS) a dodala: "Podporuji ovšem zároveň bazén s deseti drahami, protože ten umožní, aby se vedle sebe ’vešli’ rekreační plavci a členové místního plaveckého klubu."

Padesátka je pro město nerentabilní

"Ke každé investici musíme přistupovat s rozvahou a s uvážením tak, abychom byli schopni zajistit chod města. Takže pro mě je zcela jasná volba – jedině bazén 25 metrů maximálně s deseti drahami," vyjádřil svůj názor náměstek primátora Jiří Pospíšil (Pévéčko).

Návrh rady města na změnu parametrů bazénu projednána svém nejbližším zasedání zastupitelstvo. Radní navrhují, aby zastupitelé v tomto smyslu upravili zadání pro architektonickou kancelář připravující projektovou dokumentaci.


Nahrává se anketa ...