Ze Zlína do Prostějova zavítal také Barman roku 2013 Robin Kapusta, který představil tropické Boomayee.

„Nemám z toho dnes dobrý pocit. Nebyl jsem sice nervózní, ale poslední drink jsem nedolil, takže jsem z toho celkem smutný. Pro dnešek jsem vytvořil Boomayee. Je to tropický drink, který jsem prezentoval na zlatých ubrouscích. Říká se, že se jí očima, proto dělám i složitější ozdoby, což patří k mému stylu," nechal se slyšet mladý barman.

„Soutěžím už několik let na různých soutěžích. Tady ta je má poslední," prozradil devatenáctiletý mladík.

„Být barmanem nebylo to, co bych chtěl původně dělat. Šel jsem na školu s tím, že budu kuchařem. Pomáhal jsem vařit dědečkovi, ale nakonec mě ve škole zaujal barmanský kroužek. K tomu stát se barmanem mi pak hodně pomohla dobrá paní učitelka a za mnohé vděčím i rodičům," říká Robin Kapusta, který minulý rok bodoval v celorepublikové soutěži Barman roku 2013.

„Na soutěž Barman roku jsem se přihlásil již ve druhém ročníku a dostal jsem se na třetí místo. V roce 2013 jsem se soutěže zúčastnil znovu, a jsem první. V dubnu nám budou předávat ocenění ve Frymburku. Považuji to za obrovský úspěch," těší mladého barmana.

Růžová růže od Nikoly

Barmanské soutěže se pro změnu poprvé zúčastnila Nikola Straková z Prostějova, která představila drink Růžová růže.

„Na soutěž jsem se připravovala tak, že jsem ve škole každé ráno cvičila dvě hodiny, míchala jsem nápoj a dávala jej ochutnat spolužákům," popsala barmanka, která dala na rady vedoucí výcviku. Ta je názoru, že by barmanka měla zaujmout nejen drinkem.

„Je to divadlo. Barmanka by měla být výrazná, mít na sobě něco lesklého a měla by upoutat svým zjevem. Prodává nejen nápoj, ale i svou image. Barman zase nejen, že má pohostit, ale i pobavit hosta," dávala ještě poslední rady před vstupem na pódium svým svěřencům Jarmila Ščerbová z olomoucké Střední školy Praktik.

Podávala se i káva

Na druhém ročníku Amundsen cupu se opět připravovala i káva.

„V současné době se hodně dbá na přípravu teplých nápojů. Baristé to nemají jednoduché, musí se naučit seřídit mlýnek na správnou hrubost a gramáž kávy. Soutěžící navíc musí umět pracovat s jiným typem mlýnku, než se kterým se připravovali. Kromě kávy ještě mají za úkol vytvořit další dva nápoje na bázi kávy," popsala vedoucí odborného výcviku Iveta Stískalová z prostějovského Středního odborného učiliště obchodního, s tím že v budoucnu by se na Amundsen cupu, kterého se letos zúčastnilo více než čtyřicet barmanů a osm baristů, mohla představit i příprava čajů.

Tip na drink inspirovaný jablečným štrúdlem Ingredience: Skořicový sirup nebo mandlový sirup, jablečný džus, perlivá voda, alkoholický nápoj, například fernet citrus. PostupDo sklenice vložíme led, nalijeme alkoholický nápoj 4 cl, zalijeme sirupem a jablečným džusem 12 cl. Podle chuti dolijeme perlivou vodou – máme-li rádi méně sladký nápoj. Na závěr můžeme posypat skořicí nebo dozdobit mandlemi.