„Tak už to začalo. Je to hrozné už teď, ještě to tu nezavřeli," lamentovala žena s kolem v úterý dopoledne u přejezdu.

Dělníci se v úterý pustili do oprav povrchu v Barákově a Sladkovského ulici. V první fázi opravy povedou až od křižovatky s Olomouckou po křižovatku s Budovcovou.

Ve druhé etapě se pak začně opravovat od křižovatky s Olomouckou po křižovatku s Havlíčkovou, která bude po celou dobu rekonstrukce cesty průjezdná.

„Ulice Sladkovského a Barákova budou uzavřeny od 1. července do 28. října," uvedla mluvčí prostějovského Magistrátu Jana Gáborová.

Cílem kompletní opravy, která je rozdělena do čtyř etap, je zabezpečení železničního přejezdu na Olomoucké.

Do 8. září neprojedete

Na uzavření jednoho z nejvytíženějších silničních tahů Prostějova by se řidiči měli připravit v srpnu.

S částečnou uzavírkou Olomoucké se ale řidiči budou potýkat již nyní.

„Budou zde zúžené jízdní pruhy a auta budou moct jezdit oběma směry. Částečná uzavírka skončí 17. srpna, poté bude Olomoucká zavřená úplně, a to až do 8. září," uvedla Jana Gáborová.

Objízdná trasa povede přilehlými ulicemi, kde kvůli průjezdnosti autobusů lidé nebudou moct parkovat minimálně na jedné straně.

K rekonstrukci Olomoucké se připojí i komplikace na náměstí Spojenců, kde bude od poloviny července probíhat oprava vodovodu.

Opravy budou rozděleny do tří etap a potrvají dva měsíce. Třetina silnice bude vždy uzavřená, takže zde nebude možné parkovat. Uzavírka se nebude týkat úseku náměstí Spojenců mezi Lužickou a Slovenskou.

UZAVŘENÁ OLOMOUCKÁObjížďka od 17. srpna povede ulicí E. Valenty, Sportovní a Pod Kosířem.
Nákladní auta budou muset jet přes Držovice a Smržice nebo z druhé strany přes Vrahovickou, Čs. Odboje a Držovice.
Autobusové linky od centra pojedou Lužickou, náměstím Spojenců, Slovenskou, náměstím Odboje, ulicí Zborov, Arbesovým náměstím a ulicí V. Outraty.