Hudba, tanec, korfbal, karate nebo ukázky první pomoci. To jsou jen střípky z programu, který nabídne prostějovské Sportcentrum koncem příštího týdne. Akce, která svým rozsahem a pojetím naváže na oblíbenou Bambiriádu, se uskuteční v hale zimního stadionu a v areálu bývalého koupaliště za Kosteleckou ulicí.

Záchranářský víceboj je jedním z taháků

„Podnik jsme pojmenovali Prostějovský veletrh zábavy. Spolu se Záchranářským vícebojem se odehraje ve čtvrtek 4. 6. a pátek 5. 6.od půl deváté do půl šesté odpoledne,“ upřesnila koordinátorka projektu Tereza Zajíčková ze Sportcentra.

Na stadionu vystoupí folklorní soubory, skupiny moderního tance a v sousední plovárně budou k vidění hasiči, policisté a také strážníci.

„Na své si přijdou všichni, kdo budou mít chuť vyzkoušet si svou obratnost, zručnost i vědomosti. Na zájemce bude čekat osm úkolů. Nikdo se ale nemusí obávat, disciplíny přizpůsobíme věku,“ ujistila Jana Adámková z Městské policie v Prostějově s tím, že na vítěze samozřejmě čeká odměna.

Konečný programnajdete i na webu města

Konečnou podobu programu Prostějovského veletrhu zábavy a Záchranářského víceboje zveřejní Sportcentrum v pondělí.

„Zveřejníme ho jak na plakátech, tak na našich webových stránkách,“ zmínila se Zajíčková.

Areál připraví A.S.A.

Protože areál někdejšího koupaliště za Kosteleckou ulicí již několik let chátrá, bude potřeba jej před zahájením soutěží upravit. Postarají se o to zaměstnanci firmy A.S.A., kteří se pustí do práce začátkem příštího týdne.

„Posečou trávu, uklidí celý prostor, přivezou odpadkové koše a postaví také pódium,“ konstatoval jednatel A.S.A Prostějov Tomáš Fajkus.

Deník varuje před šachtami bez poklopů

Prostějovský deník jej upozornil na nebezpečí, které představují betonové šachty, z nichž sběrači kovů ukradli železné poklopy

„Ve smlouvě to sice nemáme, ale postaráme se o to, aby se vyřešila i tato záležitost,“ slíbil Fajkus.