„Zvažujeme kroky, jak se proti tomuto rozhodnutí bránit. Jaké budou, to ale neprozradím. Hrozilo by, že toho protistrana využije,“ prohlásil jeden z iniciátorů protestu, který si přál zůstat v anonymitě. Redakce má však jeho jméno k dispozici.

Většina lidí z Baldovce, který úředně spadá pod Rozstání, se podle citovaného zdroje obává, že by stavba sedmatřiceti domů výrazně zhoršila dopravní situaci v obci. Obávají se i narušení krajinného rázu.

Jednatel campingu Baldovec Jiří Vytopil, který je vlastníkem pozemků, na nichž se mají domy stavět, nad těmito výhradami vrtí hlavou. „Domy, které developer postaví, budou ekologické, z části zapuštěné v zemi. Prostředí určitě nijak nenaruší,“ tvrdí.

Vytopil zdůraznil, že vytápění rodinných staveb zajistí tepelná čerpadla a solární panely. „Jejich vlastníci tak nebudou topit nakradeným dřevem, jako někteří chalupáři v Baldovci,“ vyjádřil se.

Pokud se vilky začnou stavět, pak se chce Jiří Vytopil zasadit o položení nového asfaltu na silnici z Rozstání do Baldovce. „Asfaltový povrch tam mohl už být, kdyby projektu neházeli členové Občanského sdružení Baldovec klacky pod nohy,“ připomněl loňské tahanice, kdy se sdružení kvůli změně územního plánu obrátilo s námitkami ke správnímu soudu.

Ten shledal ze strany zastupitelů v Rozstání jistá pochybení a rozsudkem z konce září 2008 výstavbu rodinných domů znemožnil.

Pokud by se stejná situace opakovala i letos, Jiří Vytopil je podle svých slov odhodlaný pustit na své pozemky místo zedníků těžaře. Je prý v úzkém kontaktu s majitelem místního lomu, jehož provoz je občanskému sdružení Baldovec už dlouho trnem v oku. Vadí mu především prašnost z projíždějících náklaďáků.