Ten prozradil, že není traktor jako traktor. Název akce tak může do určité míry mást. „Máme zde šest soutěžních kategorií. Mimo jiné velké traktory, historické traktory či takzvané tery," řekl František Polišenský, který také připomněl, že se akce původně odehrávala jinde. Prostranství před kulturním domem však teď zabírá dětské hřiště. Jedna věc se však nezměnila. „Akci děláme proto, aby se lidé sešli a pobavili se," připomenul.

Přinejmenším první účel Traktoriády se podařil. Na akci se přišla podívat značná část vesnice i lidé z okolí. Organizátoři si navíc připsali velký úspěch. Přišli se totiž podívat i noví obyvatelé Suchdola. Například Eva Búdová s rodinou. „Malý má rád auta, holka zase chodí do hasičů," vysvětlila žena s tím, že na dřívějších ročnících ani být nemohli, protože zde v té době ještě nebydleli. Rozhodla se však, že na devátém ročníku by ona ani rodina neměly chybět. „Je to takové zpestření sobotního dopoledne," řekla.

Kromě diváků si poprvé našli cestu na Traktoriádu i někteří závodníci. Jako druhý například startoval Lubomír Démal mladší. S řízením traktorů má nemálo zkušeností a tak se rozhodl, že si je vyzkouší. „Nejhorší byla kladina, tam jsem se musel soustředit. Jinak je trať dobrá," podělil se o své pocity bezprostředně po jízdě.

Nemusela však být jeho první. Už v minulosti uvažoval o tom, že se podobné akce zúčastní. „Loni jsem byl na Traktoriádě ve Stínavě, ale jen jako divák. Už několikrát jsem se chtěl něčeho takového zúčastnit," sdělil.