Změny se měly týkat spojení linek patnáct a šestnáct a také přemístění zastávky TESCO na současné stání autobusů blíže k novějšímu obchodnímu domu Kaufland. Obě změny nakonec Prostějované schválili.

„Lidé naprostou většinou odsouhlasili chystané změny," potvrdil ředitel autobusové divize firmy FTL Jiří Hloch.

Podle jeho slov ho množství hlasů i výsledky překvapily.

„Myslel jsem si, že to bude více vyrovnané. V prvním případě šlo o devadesát procent kladných odpovědí, ve druhém o osmdesát. Ankety se zúčastnilo přes šest set Prostějovanů," uvedl s tím, že lidé se mohli účastnit internetové ankety nebo vyjádřit svůj názor výstřižky z Radničních listů. K chystaným změnám, které ještě musí posvětit magistrát, se vyjádřila i Monika Kratochvílová.

„Spíše by mi vyhovovalo, kdyby byla zastávka MHD jak u Tesca, tak u Kauflandu. Bylo by to tak podle mě lepší. Spojení linek posoudit nemůžu, patnáctkou a šestnáctkou nejezdím," řekla. Obecně si ale situaci městské hromadné dopravy v Prostějově pochvaluje.

„To, jak dneska autobusy jezdí, je dobré," sdělila.

Schválení od města? Zřejmě jen formalita

Přestože se k přesunutím zastávky a sloučením trasy dvou linek bude ještě zabývat rada města, změny se s největší pravděpodobností odehrají. Říká to alespoň náměstkyně primátora Alena Rašková.

„Měla by přijít informace do rady k tomu, že se mění stanoviště linek a podobně. Myslím si, že v tomhle případě nebudou nějaké další návrhy a nevzniknou ani vícenáklady. Pokud by nějaké nové náklady vznikly, musela by změny schválit rada a také zastupitelstvo," vysvětlila Alena Rašková.

„Tady by žádné vzniknout neměly, půjde tak zřejmě jen o formalitu. V červenci by tak mohly začít novinky v MHD platit," dodala.