„Na jedné straně je řada zaparkovaných aut. Ulice je dostatečně široká na to, aby se tam vyhnula dvě auta. Někteří lidé však bezohledně jezdí středem nebo nedávají přednost. Potom na to doplácejí řidiči autobusů a kamionů ," dodává Karel Janák.

Podobné zkušenosti má také Jana Matoušková.

„Je to tam fakt hodně špatné, ale i u apuaparku, tam dvojnásob. Někdy se to sejde tak, že i ten, kdo má dát přednost, mám co dělat a stěží uhne," říká.

Retardér či rozšíření vozovky?

K řidičům se přidávají také obyvatelé Západní ulice, kteří nejednou našli své auto nabourané. A žádají alespoň retardér.

Další možností by pak bylo rozšíření vozovky. Něco podobného se však ale podle magistrátu nechystá.

„Stalo by se tak jedině v rámci revitalizace. K těm aktuálně dochází a bude v nejbližší době docházet na sídlištích. O případných změnách v Západní ulici nemám žádné informace," sděluje mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Situace není zas tak špatná, rozhodli odpovědní

Magistrát už přitom anonymní podnět obdržel. Byla v něm stížnost právě na problémy s průjezdem Západní ulice.

„Situaci posuzovala dopravní komise a policie. Orgány rozhodly, že situace v Západní ulici není zase tak špatná," říká Miroslav Nakládal z Odboru dopravy. Lidé projíždějící Krasicemi a tamní obyvatelé se však v budoucnu mohou dočkat. Vedoucí dopravního odboru Miroslav Nakládal to nevylučuje.

„Bude-li v plánu nějaká oprava v ulici, bude se problém pravděpodobně řešit. Zatím ale něco takového není na stole," uzavírá.