Oproti prvním dvěma dílům se více zaměřuje na vztah hlavního hrdiny Honzy (Kryštof Hádek) a jeho ženy Kláry (Tereza Ramba). Honzův nejlepší přítel Jirka (Lukáš Langmajer) se však z příběhu nevytrácí.

Na plátně ho vidíme sice v nové roli otce, ale problémy a patálie ho provází nadále. Ve filmu se objevují i další známé tváře jako Karel Roden, Miroslav Táborský nebo Martin Hofmann.

Snímek měl premiéru ve čtvrtek 25. června, mimo jiné v Prostějově, ale delegace tvůrců a herců přijela až v pátek před promítáním.

Do prostějovského kina se podíval producent Tomáš Vican a herci Jakub Uličník a Radim Novák, který si, stejně jako v minulých dílech, zahrál postavu místního policisty.

„Moc rádi jsme přijeli, jsme také Moraváci a tady se s vámi cítíme jak v obýváku,“ řekl Vican.

„Pro mě je to ten správný mix věcí, které by dobrý biják měl mít. Od scénáře, přes výborné herecké výkony, nádherné záběry na Pálavu až po krásný soundtrack od Kryštofa,“ pokračoval producent.

Film 3Bobule je věnován již zesnulému Václavu Postráneckému, který si zahrál v předchozích dvou dílech, nyní zazní pouze jeho zvukové vstupy v některých částech snímku. Film se bude promítat v prostějovském kině až do středy 5. srpna.