Přestože provozovatel prostějovského aquaparku (Domovní správa Prostějov) vyčíslil loni provozní ztrátu ze správy areálu na zhruba sedm set tisíc korun, bude se letos investovat do nových vodních atrakcí. Město na ně dá dvacet milionů korun. Původní stavební projekt aquaparku tak bude po dvou letech od otevření naplněn. Už nyní se ale diskutuje o rozšíření areálu o velký plavecký bazén.

„Projekt aquaparku se osvědčil, zájem o atrakce byl obrovský, proto se letos na jaře původní stavební projekt areálu naplní,“ uvedl prostějovský místostarosta Pavel Drmola s tím, že přibudou nové skluzavky a dojezdový bazének. Jak potvrdil, mezi zastupiteli i veřejností se už nyní hovoří o rozšíření areálu o padesátimetrový plavecký bazén. „Prostory na rozšíření jsou, zatím se ale ohledně „padesátky“ vede pouhá diskuze a letošní rozpočet s žádnou částkou na takovou akci nepočítá,“ konstatoval Drmola.

Investice do nových atrakcí aquaparku Domovní správu Prostějov nijak nezatíží. „Částku sice investujeme my, ale hradí ji město Prostějov, tudíž se našeho hospodaření nijak nedotkne,“ uvedl ředitel Vladimír Průša s vysvětlením, že o sumu dvaceti milionů navýší radnice základní jmění Domovní správy. Město Prostějov má v této společnosti s ručením omezeným, která aquapark spravuje, stoprocentní obchodní podíl.

Vladimír Průša připomněl, cena za vstup do areálu vodních hrátek bude letos oproti loňskému roku vyšší. „Areál nesmí být ztrátový, proto tento rok bude cena vstupenky pro dospělého činit osmdesát korun, dítě zaplatí padesátikorunu,“ informoval. Dospělí přitom loni platili za lístek padesát a děti třicet pět korun.

Přečtěte si také: