Napuštěné bazény dráždí netrpělivé plavce. Abnormálně teplé dubnové počasí bylo podle některých ideálním obdobím pro zahájení letní sezony na koupališti. Brány aquaparku v Koupelkách jsou však zavřené.

„Počasí je jako v létě, voda napuštěná, ale koupat se ještě nedá. To snad město čeká až bude chladno a do vody vlezou jen otužilci?“ zlobila se při pohledu na prázdný areál pětačtyřicetiletá skalní fanynka plavání. Jedním dechem poukázala na tržby za vstupné, o které domovní správa jako provozovatel aquaparku přichází.

Přípravné práce na sezónu trvají více než měsíc. Přestože byla abnormálně mírná zima, žádný z odborníků nedokázal s přesností odhadnout, jaké počasí bude v dubnu. „Vycházeli jsme ze zkušeností z předchozích let, kdy slunce začalo pořádně hřát až na konci května. Proto jsme otevření koupališť v areálu naplánovali až na sobotu 19. května,“ uvedl vedoucí nebytových prostor Domovní správy Prostějov František Nevrtal s tím, že rozběhnuté přípravy nejde zrychlit.

„Pokud bychom ihned po napuštění bazénů areál otevřeli, hrozily by nám vysoké pokuty a návštěvníkům zdravotní problémy,“ upozornil Nevrtal.
Bazénovou vodu je totiž potřeba nejprve chemicky upravit podle stanovené vyhlášky. Následovat musí také mikrobiologický rozbor vody, na jehož základě pak hygienici povolí provoz koupaliště.

„Nevím, na co čekají. Loni bylo také teplo už v dubnu, potom na začátku léta a pak polovinu prázdnin propršelo. Na koupání radnice stejně doplácí, tak proč nevyužít pěkného počasí hned na začátku,“ pozastavila se nad váhavostí provozovatele Ludmila Pokorná.