„Za hezkého počasí bude otevřeno, ale ve dnech, kdy bude chladno a pršet, zůstane aquapark zavřený,“ konstatoval Vladimír Průša, ředitel Domovní správy Prostějov, která je správcem areálu. Aby se lidé k turniketům nevydávali zbytečně, připravuje domovní správa novinku.

„V průběhu příštího týdne začne fungovat speciální telefonní linka, kde se lidé dozvědí, zda je aquapark otevřený, či ne,“ sdělil Průša s tím, že se momentálně řeší, zda bude bezplatná. Také konkrétní číslo není ještě známé, ale brzy se objeví například na webových stránkách domovní správy.

Návštěvníci si letos za pobyt v prostějovském centru vodních radovánek připlatí. Cena vstupenky pro dospělého se oproti minulému roku zvedla z padesáti na osmdesát korun. „Nemůžeme si dovolit, aby aquapark dál prodělával,“ zdůvodnil to Průša. Areál funguje od roku 2006 a od té doby se jeho provozní ztráta pohybuje okolo milionu a půl.

Zbrusu novými lákadly jsou v aquaparku skluzavka kamikadze, další zakroucený tobogán a také velký, červený míč. „Je to takzvaný vlnový míč, který svým pohybem způsobuje v bazénu vlnobití,“ prozradil Průša. Nové atrakce stály městskou kasu dvacet milionů a koupaliště díky nim dostalo konečnou podobu zakreslenou v projektu. Už teď však radnice vážně uvažuje o vybudování padesátimetrového bazénu, který plavci v aquaparku postrádají. Celková částka, kterou město na areál zatím vydalo, se pohybuje kolem dvou set milionů korun.

V květnu bude aquapark za slunečného počasí otevřen ve všedních dnech od 12 do 19 hodin, o víkendech pak od 10 do 19 hodin.