Odvážlivci by se dali spočítat na prstech dvou rukou. Teplota přesahující na slunci třicítku, příjemně vyhřátý bazén na solidních třiadvacet stupňů, taková byla realita pátečního poledne v prostějovském aquaparku. Vlnící se vodní plochy však zely prázdnotou.

"Čekali jsme větší návštěvu. Ono je to dáno i tím, že lidé pořádně neví, za jakých podmínek se mohou jít koupat. Navíc si myslí, že když jsme teprve otevřeli, tak je studená voda. Není to pravda, má solidních třiadvacet stupňů," informoval přítomná plavčík.

Ilustrační foto
Kam k vodě? Tipy na otevřená koupaliště, pláže i nudapláže

Tři místa ve městě

Možnost zchladit rozpálená těla mají Prostějované od pátku 4. června na třech místech. Aquapark Koupelky Prostějov a Koupaliště Vrahovice mají otevřeno v červnu denně od 10 do 19 hodin.

Bazén v Městských lázních je veřejnosti k dispozici v sobotu od 11 do 20 hodin a dále dle týdenního harmonogramu denně s výjimkou neděle, kdy je zavřeno.

Vstupné ve Vrahovicích činí 80 korun pro dospělou osobu, po 16 hodině je vstup o dvacet korun levnější. V aquaparku zaplatí dospělí stokorunu, po 16 hodině 70 korun.

Vstup je podmíněn platným negativním antigenním či PCR testem nebo potvrzením o očkování proti covidu.

Stavba severního obchvatu uzavřela výpadovku na Kostelec na Hané.
Nyní do Kostelce? Přes Smržice nebo po Tiché. Kvůli stavbě obchvatu