Zajímá mě, kolik lidí do areálu přišlo.

„Aktuálně to nevím. Ale kolem jedenácté hodiny dopoledne tam byli tři otužilci," říká mi kolem druhé odpolední Vladimír Průša, ředitel Domovní správy Prostějov, která slouží pod magistrátem.

Vyplácí se mít otveřeno pro pár lidí?Prostějovský aquapark - 17. května 2013

„Nebereme to tak, zda se to vyplácí či ne. Určili jsme termín zahájení provozu, úprava vody a filtrace jede. Za této situace je to jen otázka personálu," reagoval Průša.

Tři otužilí kamarádi

Před třetí se strhne v Prostějově pěkný liják. Znovu volám na linku aquaparku. Tentokrát se ozve vzkaz, že plovárna i hřiště jsou zavřeny. Vyrážím se k areálu podívat. Mám štěstí, bránu ještě nezavřeli. Vidím prázdné bazény, pak si všimnu trojice kluků. Sedí v plavkách pod zmáčeným slunečníkem a cpou se pizzou. Do aquaparku prý vyrazili hned po škole.

„Přišli jsme do druhé. Byl zde nějaký pán s holkou, jinak nikdo," říkají mi chlapci. Tvrdí, že voda je teplá. Souhlasím s tím, že je teplejší než vzduch. Teploměr totiž ukazuje venkovní teplotu lehounce nad dvacet stupňů. Voda má přitom třiadvacet.

Kdyby prý bylo lepší počasí, tak kluci na plovárně vydrží do večera. „Takhle už stejně zavírají. Půjdeme," krčí hoši rameny. Dojí pizzu a jdou se převléknout. Když sedám do auta na parkovišti u aquaparku, trojice už s úsměvy míří domů.

Provozní doba, atrakce a vstupné

Prostějovský aquapark - ceník 2013

Domovní správa vzkazuje, že aquapark bude v květnu a červnu otevřen od 10 do 19 hodin. V červenci a srpnu pak od 9 do 20 hodin. Provoz pojede jen za dobrého počasí.

Areál láká na atrakce pro děti jako je vodní míč, skluzavka či tobogan. Vodu v nerezových bazénech ohřívají čerpadla. Loni k nabízeným atrakcím přibyla i mořská koupel. V kabince pro dva lidi působí jemná sprejová sprcha a mořská voda se tu i inhaluje.

Letos se nabídka aquaparku rozšíří o Tropical bar s osvěžením.

Celodenní vstupné začíná v areálu v Krasicích na dvaceti korunách pro děti do 6 let a končí na osmedástí korunách pro dospělé.