„Aquapark po zimní pauze otevřeme už 20. května, všechny bazény máme napuštěny,“ potvrdil Vladimír Průša, vedoucí domovní správy Prostějov, která aquapark provozuje.

V následujících dnech nastoupí hygienici, kteří zkontrolují, zda voda splňuje všechny normy. Překontrolují také areál, šatny i sportoviště.

Návštěvníci budou moci i letos využít čtyři bazény, dva tobogány, dvě skluzavky i mnoho dalších atrakcí. K dispozici budou opět dětská hřiště, antukové na volejbal, multifunkční s umělým povrchem, dále hřiště na plážový volejbal i hřiště na petanque nebo ping-pongové stoly. Všechna sportoviště už jsou upravená, vedení je zprovozní až s otevřením Aquaparku.

Vstupné?

Rodiče s dětmi letos potěší nové celodenní vstupné. Řádění ve vodě tak dva dospělé a dvě děti přijde na dvě stě korun. Jinak se vstupné nemění.

„Dospělí zaplatí za celodenní vstupenku osmdesát korun, mládež do osmnácti let, důchodci a handicapovaní padesát korun a děti do šesti let dvacet korun,“ vyjmenoval Průša. Všichni mohou samozřejmě také využít předplacených vstupů.

Správa prostějovského aquaparku si i letos poradila s nadlimitním hlukem, který vychází z tepelných čerpadel ohřívajících vodu. Dostala povolení, zařízení tak mohou být uvedena do provozu. „Čerpadla budou normálně fungovat, budou zapnutá přes den a vodu v bazénech ohřejí na příjemných sedmadvacet až osmadvacet stupňů,“ prozradil Vladimír Průša.

Přístup k internetu a "drahá" lehátka

Od minulého roku se prostějovský aquapark chlubí i další novinkou. V celém areálu je zajištěné bezdrátové pokrytí internetu, a to zcela zdarma. To si chválí nejen zaměstnaní rodiče ale především mládež.

„Je to skvělé, můžu se opalovat a zároveň projíždět v mobilním telefonu internetové stránky nebo přijímat e-maily,“ pochvaluje si Petr Kubala z Prostějova.

Pro ty, kteří zase rádi odpočívají, jsou připravena lehátka. Pronájem jednoho na den vyjde na čtyřicet korun. To se některým návštěvníkům moc nelíbí, Průša ale doplňuje, že ti, kteří si obstarají permanentku, za ně platit nemusí.

„Lidé, kteří si zakoupí 10 vstupů do aquparku, mají zapůjčení lehátka v ceně. A v případě, že se pro permanentku nerozhodnou, není cena za pronájem nijak závratná.“

Ti, kteří vodním radovánkám příliš neholdují, zoufat nemusí. V Prostějově je možné zasportovat si i jinak. Teď v květnu mohou lidé vytáhnout brusle či kola, příležitostí k projížďce je dostatek. Vyjet si můžete po cyklostezce z Prostějova do Bedihoště nebo do Čelčic, průjezdná je také stezka z Prostějova do Kostelce na Hané.

ANETA BARTONÍKOVÁ

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku