Co chcete, aby stálo na ploše bývalého koupaliště u zimního stadionu? Na to se již brzy zeptá vedení města. Když Prostějované v anketě pořádané do konce prázdnin odpoví, že by rádi opět koupaliště, pak je však nevyslyší.

„Po revitalizaci plumlovské přehrady už v Prostějově nebude mít smysl budovat novou plovárnu,“ vyjádřil se starosta Jan Tesař (ODS).

Ani místostarosta Miroslav Pišťák (ČSSD) se nemíní řídit „jen“ hlasem lidu.

„O takovém koupališti bychom jistě vášnivě diskutovali,“ poznamenal Pišťák.

Místostarosta Vlastimil Uchytil (ODS) chtěl jako jediný ze zástupců města na středeční tiskové konferenci toto byť jen teoretické přání lidí akceptovat.

Koupaliště by chtěly obnovit stovky lidí

Jak dopadnou výsledky ankety bude jasné během příštích několika týdnů. Jisté je, že koupaliště chtěly těsně před jeho zánikem zachránit stovky lidí.

„Před třemi roky jsem na tehdy ještě funkčním koupališti během jednoho dne posbíral pět set padesát podpisů pro jeho zachování. Domníval jsem se, že radnici přiměje tolik hlasů pomoci tehdejšímu vlastníkovi, sokolům, areál opravit,“ připomněl Lukáš Slouka.

To se však nestalo.

„Nechápu, proč město tehdy investovalo tak velkou částku do projektu aquaparku, místo toho, aby peníze rozdělilo na všechna koupaliště ve městě,“ podivoval se Slouka.

Podobný názor mají i někteří důchodci a rodiče s dětmi z okolí zimního stadionu.

„U zimního stadionu chci vidět zase koupaliště,“ reagovala například třicetiletá Hana žijící v nedaleké Fandrlíkově ulici.

Tvrdí, že než aby se tísnila v prostějovském aquaparku, kam si ani nemůže vzít vlastní jídlo, jezdí raději na plovárnu v Nezamyslicích.

„Pokud by však za Kosteleckou ulicí fungovalo koupaliště s levným vstupným, pak bych tam chodila,“ ujistila.

Radní zatím nabízejí, že by v areálu, který loni koupili od sokolů za zhruba osmnáct milionů korun, vybudovali třeba kurty pro plážový volejbal či bicrossovou dráhu.

Hlasujte s námi v anketě na těchto stránkách o tom, co vy byste si přáli na místě bývalého koupaliště.
Zároveň můžete psát do diskuse pod článkem i vaše nápady na to, co by se s plochou koupaliště mohlo stát.O vaše vize po té naši anketu rozšíříme.