Zpoždění potvrdil starosta obce Pavel Novotný. "Otevření se posouvá na duben 2019," uvedl pro Deník.

Důvod je jednoduchý: původní halu se zastupitelé rozhodli ještě před dostavěním rozšířit.

"Dohodli jsme se na přistavení prostor o velikosti zhruba 160 metrů čtverečních. Mělo by se jednat o malé cvičební sály a posilovnu," uvedl starosta. Novinka by měla vyjít na více než čtyři a půl milionu korun.

Sportovní halu se ve Vrbátkách po dlouhé rozvaze rozhodli zastupitelé nechat postavit loni. Výsledkem má být sportoviště plnící základní parametry třeba pro florbalové soutěže - a sice rozměry herní plochy čtyřicet na dvacet metrů.

V samotné obci se sice na rozdíl od nedalekého Kostelce na Hané, který již halou dvacet let disponuje, florbalový či házenkářský klub nenachází. Nicméně i tak věří představitelé obce ve vysokou vytíženost sportoviště.

Centrum využije i Volňásek

To může využívat i centrum Volňásek, které pořádá ve Vrbátkách desítky aktivit a kroužků.

"Bavili jsme se o využití z naší strany se starostou, měly by to být tři až čtyři pohybové kroužky a aktivity. Je samozřejmě otázkou, kdy bude sportoviště hotové," uvedla za organizaci Miroslava Gabrielová.

Právě malé cvičební sály se mohou hodit právě na aktivity pořádané centrem Volňásek, jako jsou třeba cvičení pro ženy.

Radost i rozpaky

Radost nad novinkou pak projevili někteří místní.

"Postavení haly vidím pozitivně. Chybí zde, sokolovna svou velikostí není vyhovující a navíc má už něco za sebou," vyjádřil se jeden z místních futsalistů Tomáš Ondruška.

Naopak bez nadšení hodnotí výstavbu sportoviště předseda lutínského florbalového klubu Jan Chmelař.

"Hala ve Vrbátkách jde mimo naši oblast zájmů," uvedl pro Deník a záhy vysvětlil proč. "

Jsme dlouhodobě domluveni v Senici na Hané. Navíc spojení do Vrbátek je od nás velmi špatné, takže bohužel," zdůvodnil předseda klubu, který se nachází od Vrbátek pouhých šest kilometrů.

Sportovní haly podobných rozměrů jsou nicméně na Prostějovsku vzácností. Požadavkům házenkářů či florbalistů aktuálně v celém okrese vyhovují pouze tři, čtvrtá by byla právě ve Vrbátkách.

Poslední sportoviště srovnatelné velikosti na Prostějovsku otevřelo v roce 2013. Tehdy první nadšence do pohybu přivítala hala Suprovka v Němčicích nad Hanou.