„Mám velikou radost, že jste si udělali čas, a že jste sem mezi nás zavítali. Akci jsme nedělali žádnou velkou propagaci a o to víc jsme překvapená, že jste přišli,“ přivítala všechny mile plumlovská starostka Gabriela Jančíková.

Pár hřejivých slov potom přidal i místní farář Tomasz Sałaga.

„Přeji vám, aby radost, kterou jste prožívali o Vánocích ve vás zůstala i v průběhu roku, jež je před námi a aby pocit přítomnosti živého boha byl v srdci každého z vás,“ pronesl Sałaga.

A pak už se zpívalo a zpívalo. Nejdřív se jako uhrančiví andílci představily děti z místního souborečku Plumlováček, pak návštěvníky uchvátil zpěv sboristek z plumlovské základní umělecké školy a zazněly i písně v podání chrámového sboru.

Bonbónek v podání živého betlému si účinkující nechali na samotný závěr. Některým věřícím v kostele dokonce i ukápla slzička, když se malé děti tvořící průvod poklonili paní Marii s Ježíškem v náručí a předali dary.

„Bylo to nádherné, spousta písniček a k tomu ty roztomilé děti. Příští rok přijdu určitě zas,“ sdělila s úsměvem své hodnocení Veronika Danková z Brna, která byla v Plumlově na návštěvě u sestry.

„U nás ve městě je vše pojaté megalomansky, ale mě se spíš líbí právě takové menší akce, jaké máte u vás,“ dodala na závěr.