Zahájení benefiční kampaně pro prostějovský region se zúčastnil moderátor Petr Salava, tenista Jiří Novák, bavič Josef Alois Náhlovský a Karel Šíp, herci Jan Čenský Roman Skamene nebo legendární fotbalová hvězda Antonín Panenka.

Hvězdný tým se na místním fotbalovém hřišti utkal se členy TJ Sokol Plumlov.

„Hlavním cílem akce bylo seznámit co nejvíce lidí s veřejnou benefiční sbírkou Cihla. To se nám díky podpoře známých osobností podařilo,“ řekl Marek Otruba z pořádajícího spolku plumlovských nadšenců.

Jak dodal lidé si od čtrnáctého do dvacátého června mohou za stokorunu koupit právě symbolickou cihlu a tím přispět na podporu lidí s mentálním postižením.

Desítky návštěvníků akce využily příležitost a cihly, které si v sobotu na hřišti nakoupily, si nechaly podepsat známými osobnostmi.

„Je to mnohem lepší, než nějaký památník. Navíc přispěji na dobrou věc. Už mám podpisy všech známých osobností. Ještě mi chybí pan Salava, tak ho musím ještě někde odchytit,“ pochválila organizátory akce Jarmila Kolečkářová z Plumlova.

Prodejní stánek organizátoři celonárodní sbírky otevřou v pondělí u obchodního domu Prior v Prostějově. Výtěžek akce v Prostějově poputuje v plné výši na dofinancování výstavby Charitního centra Marta, které bude sloužit jako chráněné bydlení pro osoby s handicapem.