Čekala je totiž desítka stanovišť s rozličnými úkoly. Měli například najít pět rozdílů na fotce s s lavičkou Jiřího Wolkera, přiřadit správně spisovatele k jejich dílům nebo také ukázat paměť při popisování zloděje. Nechyběly ani opilecké brýle či poznávání přírodnin.

"Zatím jsme obešli část stanovišť. Největší problém jsme měli se spisovateli. Kam jsme se dostali, to jsme milovali," uvedla jedna ze soutěžících, Helena Horáková.

Na stanovištích se postupně setkala se studenty tří středních škol, lidmi z ekocentra Iris, pracovníky městské knihovny i policisty.

A na své si přišli i sportovněji založení účastníci. Třeba jízdou na tříkolce a koloběžce.

"Právě tříkolka mě zatím bavila nejvíce. Na této akci jsem už byla a jsem za ni ráda. Dostanu se tak mezi své, mezi důchodce," říká zase Vlasta Kopecká.

Největší problém naopak dělalo lidem něco docela jiného- zjištění z obrázku, kolik se na něm nachází trojúhelníků.

"Trojúhelníky dělaly problém. Lidé jsou ale docela úspěšní. A hlavně hodně soutěživí," uvedla Denisa Šnédarová, která se starala o stolek knihovníků.

Bylo pak vidět, že někteří ze soutěžících do knihovny chodívají a aktivita pro ně není cizí slovo. Stejně jako praktické dovednosti. Třeba první pomoc, kterou si také na akci vyzkoušeli.

Národní dům v Prostějově
Národní dům se stěhuje. Do stanů na náměstí TGM
Prostějovská ZUŠka se činila. Na náměstí i v kavárnách představila své žáky v nejlepším světle při celorepublikové akci ZUŠ Open.
Tanec i klavírní sóla. ZUŠ open zaplavilo Prostějov uměním. Podívejte se