„Kromě prohlídky prostor se budeme snažit nastávajícím rodičům nabídnout i co nejvíce praktických informací. Budoucí rodiče se například dozvědí, jak poznat blížící se porod, kdy jet do porodnice a co si sbalit s sebou. Během dne otevřených dveří se navíc seznámí nejen s vybavením našeho oddělení, ale i s porodními asistentkami, které pak o maminky při porodu pečují,“ uvedla Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.

Doba se změnila a maminky si shání co nejvíce informací o nadcházejícím porodu, předporodní přípravě i o péči o novorozence. K lepší informovanosti by tak dle vrchní sestry měly přispět Dny otevřených dveří.

"Hovoříme zde nejen o přípravě a průběhu normálního i operačního porodu, ale také o tom, co následuje po propuštění domů – o tom jak o miminko pečovat v prvních šesti týdnech a samozřejmě neopomíjíme ani téma kojení,“ doplnila Věra Tisoňová.

Součástí Dne otevřených dveří přitom bude i prezentace produktů pro nastávající maminky i miminka. Představení porodnice proběhne od 14 do 18 hodin ve druhém patře pavilonu E.

Zájemci mohou přicházet přímo na oddělení i bez předchozí objednávky. Prohlídky porodnice, stejně jako předporodní kurzy a přednášky, nabízí Nemocnice Prostějov zájemkyním pravidelně v průběhu celého roku.