VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Prostějovsko

dnes 15:07

Kam o víkendu? Do pohádkového lesa, na hody, RC rallye či Dožatou

Pravidelná porce tipů, kam o víkendu vyrazit na Prostějovsku. Vyberte si!

dnes 12:08

Světáci bavili publikum v Čechách pod Kosířem. Podívejte se

Na muzikál v Zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, se přišlo podívat několik set lidí, dorazil i ministr kultury Antonín Staněk a náměstek hejtmana František Jura. 

AKTUALIZOVÁNO
dnes 10:13

Voda v přehradě je stále na čtyřce, obavy z černého smajlíka se zatím nenaplnily

Voda v plumlovské přehradě je stále nevhodná ke koupání. Ukázaly to výsledky pondělního měření kvality vody, které provedla Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje.

dnes 07:39

Prostějovští specialisté se vrací do Afghánistánu

Do Afghánistánu odjedou další čeští vojáci. Spolu s nimi na misi odletí i specialisté z 601. skupiny speciálních sil z Prostějova. "Čeští vojáci budou nasazeni v Logaru a Shindandu," potvrdil armádní mluvčí Jindřich Plescher.

včera 15:43

Před radnicí bude živo. Těšte se na Kateřinu Brožovou, The People i hry pro děti

Bohatý kulturní program v rámci Prostějovského léta pokračuje další zajímavou akcí. Na náměstí T.G. Masaryka se ve čtvrtečním podvečeru rozjede interesantní hudební program a zkrátka nepřijdou ani nejmenší.

včera 15:18

Letní Flora přehledně. Květinová přehlídka startuje už ve čtvrtek

Už ve čtvrtek startuje letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc a hlavní expozice letos nabídne nevšední pohledy na tradici zahradnického výstavnictví.

včera 08:12

Jak oslavit konec prázdnin? Parádním dnem pro děti v Kolářových sadech

Konec prázdnin většinou děti příliš nevítají, ale akce Bezpečně do školy s Českou pojišťovnou jim určitě tento den zpříjemní. Pro všechny děti bude v poslední prázdninový den připraven program plný soutěží, které zajišťují partneři akce - Rodinné centrum Lodička a Sportcentrum DDM.

14.8.2018

Hygienici měřili kvalitu vody na přehradě, čeká se černý smajlík

Voda zelená jak brčál, viditelnost nedosahuje ani hloubky metru. Pondělní měření kvality vody v plumlovské přehradě neslibuje koupající se veřejnosti pozitivní zprávy. 

14.8.2018

Problémy během mistrovství. Tenisté si cestu zkracovali přes železnici

Skvělé sportovní výkony ale také problémy. Obojí přineslo mistrovství světa juniorů v tenise, které se minulý týden konalo v Prostějově. Železničáři si stěžují že během turnaje docházelo k nebezpečným situacím.

14.8.2018

Komisařka Výrová opět v Olomouci, Hřebejk točí další detektivku

FOTOGALERIE / Prostranství před vrchním státním zastupitelstvím na třídě 17. listopadv Olomouci dopoledne obsadili filmaři.

13.8.2018

Lešany mají po měsících zase obchod

Obec se po devíti měsících dočkala nového obchodu. Nový obchod byl znovu otevřen v pondělí 23. července. „Obchod jsme chtěli co nejdřív, starý byl zavřený zhruba od podzimu,“ uvedl starosta Stanislav Faltýnek.

13.8.2018

Stavba podjezdu pro cyklisty se blíží. V Olomoucké u Hloučely

Plánovaná stavba podjezdu na Olomoucké ulici u Hloučely bude mít nejspíše brzy zelenou. Po tahanicích města s Povodím Moravy o výsledné podobě projektu je již na stole finální verze. Upravovat se zde bude i koryto řeky. Na podjezd by měla později následovat cyklostezka až do Vrahovic.

13.8.2018

Metalová smršť se žene na Hranice

Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

11.8.2018

Srub v Milkově má na sobě temný stín SS i oběšených Němců

O srubu v lesích mezi Milkovem a Kadeřínem koluje mezi lidmi spousta pověstí. Dřevěné lovecké chatě místní neřeknou jinak, než „Himmlerka“.

10.8.2018

Kam o víkendu? Na šermíře, traktoriádu či gulášový festival

Přinášíme vám pravidelný servis s pozvánkami na zajímavé víkendové akce. Vyberte si.

9.8.2018

Palírna U Zeleného stromu slaví. Novou žitnou

Stará myslivecká se mění. Nově bude mít i svou luxusnější verzi na žitném základě. Palírna tak slaví letošní kulatiny.

AKTUALIZOVÁNO
9.8.2018

Voda v přehradě si výrazně pohoršila, podle hygieniků je už nevhodná ke koupání

Konec nadějí. Voda v Plumlovské přehradě po přechodném zlepšení opět vykazuje zhoršenou jakost a je hygieniky označována jako nevhodná ke koupání.

9.8.2018

Prevence především. Strážníci kontrolují uzamčení vchodů

Zda si lidé uzamykají vchody do společných prostor bytových domů a sídlišť se rozhodli kontrolovat strážníci městské policie. V době prázdnin a tím pádem i dovolených přibývá nezvaných návštěvníků a uzamčený vchod je první prevence, jak předejít případným problémům.

8.8.2018

Koupaliště ve Vrahovicích je napuštěné. Chystá se otevřít 17. srpna

Příjemnou zprávu pro plavce a všechny milovníky vody má po středě Domovní správa Prostějov. Právě uprostřed týdne totiž nechala napustit koupaliště ve Vrahovicích.

8.8.2018

Hasiči v regionu zasahovali kvůli silným bouřkám. Takto to místy vypadalo

Jednotky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje měli ve středu v podvečer plné ruce s bouřkami a jejich následky.

8.8.2018

Biokoupalištím v kraji se daří. Do Otaslavic míří davy

Jsou to už dva týdny, co v Otaslavicích na Prostějovsku otevřeli koupací biotop. Mají plno, daří si jim díky horkému počasí, které k vodě přímo vybízí.

7.8.2018

Po aféře a pádu návrat. Alois Mačák se stal náměstkem ministra

Po pádu návrat do vysoké politiky. Alois Mačák, bývalý náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který v roce 2015 rezignoval kvůli finančním darům od několika firem přesahujícím milion korun na všechny veřejné funkce, se stal v úterý náměstkem ministra kultury.

7.8.2018

Prostějov zaplavují kočky. Spolek Mourek se s tím snaží něco dělat

Putují městem na vlastní pěst a množí se. Toulavé kočky jsou jedním z aktuálních problémů v Česku a Prostějov není výjimkou.

7.8.2018

Miss OK šla do plavek a pod sprchu. Krásnou Nelly jsme fotili na koupališti

FOTOGALERIE / ROZHOVOR / Šestnáctiletá Nelly Urbánková z olomouckého Gymnázia Čajkovského se jako vítězka středoškolské soutěže krásy Miss OK nechala nafotit pro Deník na koupacím biotopu v Litovli. 

7.8.2018

Bez přechodů. Oprava Brněnské ulice trápí chodce

Se zcela novou situací se musí potýkat chodci na jihu Prostějova. Po rekonstrukci Brněnské ulice, jedné z nejfrekventovanějších výpadovek ve městě, totiž na vozovce zmizelo vyznačení přechodů pro chodce. A to u hřbitova a u ulice Tetín.

6.8.2018

Plumlovský zámek láká na Šermířský víkend. Máme pro vás vstupenky!

V průběhu celého roku se na zámku v Plumlově koná několik desítek akcí. Své publikum si zde našly také šermířské programy. A právě jednou z nejlákavějších akcí sezóny bude Šermířský víkend, který se koná v sobotu 11. a neděli 12. srpna.

6.8.2018

Rekonstrukce vrahovického koupaliště finišuje. Kdy otevře?

Zatím nadále staveništěm zůstává koupaliště v Prostějově-Vrahovicích. Podle původních plánů mělo být dokončené už před létem. Částečně i díky odvolání jednoho účastníka výběrového řízení však došlo a stále dochází ke zdržení stavby. Zatím navíc není vůbec jasné, zda se k otevření město dostane ještě během srpna. V kuloárech se mluví o posunutí až na září, tedy prakticky po hlavní plavecké sezoně.

5.8.2018

Čerti vařili guláš. Metlářské kotlik přilákal rekordní účast

FOTOGALERIE / Až k návštěvníkům zaplněného koupaliště v Otaslavicích se v sobotu odpoledne donesla vůně kotlíkových gulášů z přilehlé louky.

5.8.2018

Místo zábavy k vodě. Vedro odlákalo návštěvníky od dětského dne

FOTOGALERIE / Extrémní vedra se negativně projevila i na návštěvnosti sobotního zábavného odpoledne pro děti v Ludmírově. Ten uspořádal sbor místních dobrovolných hasičů, kteří věřili ve větší účast.

5.8.2018

Sodoma, Kahovec i Petr Novák. Bigbítové legendy to rozjely ve Žraloku

Známé postavy českého bigbítu už mají v historii plumlovského kempu Žralok své pevné místo. Páteční večer u Podhradského rybníku patřil skupině George & Beatovens, kterou nejvíce proslavila éra s frontmanem Petrem Novákem.

4.8.2018

Přemyslovice protestují proti problémové ubytovně. Petici podepsalo už 500 lidí

Ubytovna pro sociálně slabší dělá vrásky Přemyslovicím. Obyvatelé si stěžují na rušení nočního klidu a jiné přestupky. Situace si všimli i policisté. Obec zkoušela problém řešit, zatím bez úspěchu.

4.8.2018

U bývalého cukrovaru v Němčicích vzniknou garáže

Pozemky u bývalého cukrovaru v Němčicích nad Hanou zažijí další změny. Město zde prodává pozemky na výstavbu garáží. Prodej běží již od konce června.

3.8.2018

Děti i starší lidé nebudou v prostějovské MHD platit

Děti, studenti a důchodci budou v Prostějově od září jezdit levněji i městskou hromadnou dopravou.

3.8.2018

Posun v kauze mládežnického hokeje. Policie obvinila Tomigu i klub

V dotační kauze prostějovského hokeje padlo první policejní obvinění. Čelí mu bývalý šéf mládežnického klubu Jestřábi Prostějov Michal Tomiga i samotný klub. Podle zjištění MF Dnes Tomigovi hrozí až osm let vězení za to, že v letech 2016 a 2017 žádal město a kraj o dotace, přestože čelil exekučnímu řízení.

2.8.2018

Sídliště Sport v Kostelci opraví až za rok, přibude i dětské hřiště

Sídliště Sport v Kostelci se příští rok dočká revitalizace. Změna se bude týkat hlavně silnicí a chodníků. V plánu je ale i stavba dětského hřiště.

2.8.2018

Víkend bude žhavý, tropy nepoleví ani po něm

FOTOGALERIE / Až k pětatřiceti stupňům se o víkendu vyšplhají teploty v Olomouckém kraji, meteorologové vydali kvůli horku varování před vznikem požárů v přírodě i v obytných zónách.

2.8.2018

Voda v přehradě si polepšila, dostala zeleného smajlíka

/ANKETA/ Kvalita vody v plumlovské přehradě je vhodná ke koupání. Potvrzuje to aktuální měření krajských hygieniků, názory provozovatelů tamních pláží i ohlasy plavců.

2.8.2018

Soutěže na autobusovou dopravu neplatí, rozhodl úřad

Který autobusový dopravce bude v následujících deseti letech vozit cestující do práce, škol či za lékaři na Jesenicku a Prostějovsku?

AKTUALIZOVÁNO
2.8.2018

V Prostějově léčí pacientku se žlutou zimnicí, nemoc si dovezla z Brazílie

Vzácná nemoc se objevila v prostějovské nemocnici. Ta přijala pacientku se žlutou zimnicí – vzácným exotickým onemocněním, jehož výskyt v Česku zatím v literatuře není vůbec popsán.

2.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

1.8.2018

Člověk musí být trochu blázen, říká speleolog z Ludmírova o svém koníčku

Radek Ševčík se speleologii věnuje od osmnácti let. K tomuto koníčku ho přivedli kamarádi, sám se o to do té doby nezajímal.

1.8.2018

Mostkovice zůstanou bez přechodů, s dopravním inspektorátem nebyla řeč

Mostkovičtí zůstanou bez přechodů pro chodce. Přechody byly nedávno odstraněny, podle dopravního inspektorátu totiž nesplňovali zákonné požadavky.

1.8.2018

Děti ve Smržicích lovily poklady. A učily se

Děti se vydali na naučnou vycházku do místní přírody. Procházku pořádalo prostějovské ekocentrum Iris.

31.7.2018

Kostelecká sokolovna bude zářit novotou. Probíhá zde rekonstrukce za 6 milionů

V Kostelci se dočkají opravené sokolovny. Město budovu před časem odkoupilo od České unie sportu za necelých pět milionů a pustilo se do jejích oprav. Hotovo by mohlo být v říjnu.

30.7.2018

Guláš z daňka i prasete. Tak se vařilo v Mořicích

V sobotu to v Mořicích vonělo. Do obce na jihu Prostějovska se totiž sjeli nadšen-ci do guláše a vařením v hrncích i kotlících chtěli místním ukázat, že umí.

30.7.2018

Voda v přehradě si výrazně pohoršila

Špatnou zprávu pro plavce mají po tomhle týdnu hygienici. Krajská hygienická stanice v Olomouci měří kvalitu vody na přírodních koupalištích, včetně Plumlovské přehrady. A ta tentokrát nedopadla nejlépe.

30.7.2018

Voda do lahve v restauraci zdarma! Olomoucký projekt se šíří po celém Česku

Už půl roku si můžete díky projektu Dolej si ve vybraných podnicích nechat dolít kohoutkovou vodu zdarma. V Olomouci tento projekt rozjela univerzitní studentská organizace Udržitelný Palacký.

29.7.2018

Rybník nalákal "neckáře". Proháněli se v hradu i na voru

Šplouchání a smích se ozývaly v sobotu ze Stražiska. Tentokrát však ne pouze díky zdejšímu koupališti. V něj se pro několik desítek lidí proměnil na odpoledne i zdejší rybník. Zde se totiž konala už sedmá neckyáda.

29.7.2018

V Plumlově nehřměly jen hromy. Dorazily i velorexy

Pořádný rachot zněl o víkendu Plumlovem. Už podesáté si zde totiž dali dostaveníčko milovníci velorexů. Tříkolové hadráky, jak se občas vozidlům hanlivě přezdívá, zaplnily zámecké nádvoří už v pátek. Na neděli pak měli naplánovaný odjezd.

28.7.2018

Vrahovické koupaliště čeká za pár dní kolaudace. A pak hurá do vody

/FOTOGALERIE/ Největší městská investiční akce letošního roku se chýlí zdárně ke konci. Populární plovárna v okrajové části Prostějova, by měla být příští týden zkolaudována.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT