VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Prostějovsko

včera 21:41

Přepadl Kvitovou fotbalista z Konicka?

Žádná troska závislá na drogách, ale frajer, co umí dávat góly.

včera 21:23

Centrum Prostějova patřilo vědě

FOTOGALERIE / Náměstí v Prostějově už počtrnácté obsadila věda. Studenti šesti středních škol si pro spolužáky a kolemjdoucí připravili chemické a fyzikální pokusy, které si mohli návštěvníci na místě vyzkoušet.

18.6.2018

H-Club provoněla maracuja i ananas. Podívejte se

Příjemné zpestření víkendu si mohli užít v neděli návštěvníci prostějovské restaurace H-Club. Po desáté hodině se zde totiž konala třetí akce s názvem Afrika bez obalu. A na co se účastníci mohli těšit? Už u vstupu třeba na exotickou vůni.

18.6.2018

Zámek v Prostějově přilákal stovky návštěvníků

Možnost prohlédnut si běžně nepřístupné prostory zámku v Prostějově si během sobotního odpoledne nenechaly ujít téměř tři stovky návštěvníků. Interiéry i venkovními prostory je i tentokrát provedli studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu.

18.6.2018

Veterán rallye zaplnila němčické náměstí

FOTOGALERIE / Automobilový svátek naleštěných krasavců proběhl v sobotu 16. června na Palackého náměstí v Němčicích nad Hanou.

18.6.2018

Bílý den v Hamrech bavil i přiblížil svět nevidomých

Svět nevidomých mohli během sobotního odpoledne už podesáté zakusit návštěvníci Bílého dne.

17.6.2018

Desítky modelů i pěvkyně Mátlová. Zámek po roce zase patřil módě

Krásné ženy, pestrý program, limuzína, občerstvení a především módní přehlídky. V tomto duchu se nesl další ročník charitativní fashion show, která se konala druhou červnovou sobotu na zámku v Plumlově. Tuto podívanou si jako vždy nenechaly ujít desítky návštěvníků.

17.6.2018

Hasiči předvedli ve Vrchoslavicích noční útoky

Druhý ročník Vrchoslavské pohárovky, nočního závodu v požárním útoku žen i mužů, proběhl v pátek 15.června na fotbalovém hřišti ve Vrchoslavicích.

16.6.2018

Bourání nadjezdu u Olšan přitáhlo k dálnici zvědavce

VIDEO/ FOTOGALERIE / Dálnice D46 u Olšan u Prostějova v sobotu večer uzavřela demolice nadjezdu. Nasazení těžké techniky sledovaly za přísných bezpečnostních opatření desítky obyvatel okolních obcí, kam uzavírka poslala proudy osobních aut a kamionů.

16.6.2018

Ježci učarovali roztomilostí, králíci hopem. Podívejte se

Už počtvrté se sjeli v sobotu do Plumlova chovatelé teddy králíčků a beránků. A v místní základně chovatelů ukázali, jak se umí o zvířata postarat. Výstava přitom nebyla určená pouze dětem i dospělým, kteří se rozplývali nad roztomilostí zvířátek. Chovatelé si mohli odnést také ohodnocení své práce. Porota totiž králíky vážila, měřila posuzovala.

16.6.2018

Sucho zabíjí ryby. Uhynuly v Hloučele a Brodečce

Sucho, silný až přívalový déšť a zase sucho. Hydrologické výkyvy, které v posledních dnech zaznamenáváme, jsou příčinou hromadných úhynů vodních živočichů. Na Prostějovsku zaznamenali rybáři v uplynulých týdnech dvě takové události.

15.6.2018

Vesnicí roku v Olomouckém kraji se stal Šumvald

Vítězstvím v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje 2018 se letos může pochlubit obec Šumvald, ležící v severní části Hornomoravského úvalu na Uničovsku.

15.6.2018

Kam o víkendu? Na legendy, výstavu králíků, Bílý den či Labutickou kosu

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Prostějovsku. Vyberte si!

14.6.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Vrchoslavic

V dalším dílu celorepublikového seriálu Deníku - Jak jsme žili v Československu se tentokrát podíváme do Vrchoslavic.

14.6.2018

Počasí o víkendu? Přeháňky, mlha, ale i tak teplo

Polojasno, během dne oblačno, občas také přeháňky. Tak takový je výhled počasí na pátek. Řidiči by si měli dávat ráno pozor na mlhu.

14.6.2018

Akrobati uchvátili Prostějov. Podívejte se

Po loňském obrovském úspěchu letos opět zahajovala Wolkrův Prostějov pražská novocirkusová akrobatické skupina The Loser(s).

14.6.2018

Oholíme hejtmana: Perinatální hospic Dítě v srdci

Perinatální hospic Dítě v srdci vznikl po několika letech práce a úvah o tom, jakým směrem přesně se vydat a jak uchopit potřebu začlenit perinatální hospicovou péči do českého zdravotnictví. Tvoří ho převážně ženy s osobní zkušeností, kdy během těhotenství byla děťátku diagnostikována život limitující vada.

14.6.2018

Oholíme hejtmana: svoz handicapovaných dětí do školy

Paní Lenka Bláhová ze Zábřehu zareagovala na výzvu akce Oholte hejtmana, protože má doma postiženou dceru, která už osm let navštěvuje školu v Mohelnici.

14.6.2018

Zmrzlináři by měli přidat v péči o stroje, jinak mají za jedna, vzkazuje hygiena

Kdo se v horkých dnech neobejde bez zastávky u zmrzlináře, pro toho mají hygienici v Olomouckém kraji dobrou zprávu. Během dosavadních kontrol odebraných vzorků chladivé pochoutky nezjistili závažnější problém, který by mohl způsobit zdravotní komplikace.

14.6.2018

Medu bude málo a podraží, vzkazují včelaři

Obrovské sucho a brzký příchod jara. To jsou důvody, které trápí včelaře napříč celým krajem. Přelom května a června je dobou prvního stáčení medu. První výnosy nejsou bůhvíjaké a včelaři se shodují, že by mohlo být daleko hůř.

13.6.2018

Kůrovec sežral vánoční strom

Strašidlo jménem kůrovec udeřilo i na Prostějovsku, konkrétně ve Vrchoslavicích. Tamní vánoční dominantu likviduje malý brouček.

12.6.2018

Oholíme hejtmana: knížka pro děti Marty Krčkové

Vymýšlet a ilustrovat veršované pohádky pro svých pět vnoučat baví paní Martu Krčkovou z Prostějova už řadu let.

12.6.2018

Chalánková: Končím v TOP 09, vysmívá se tradičním hodnotám

Jitka Chalánková byla stažena z kanidátky TOP 09 pro senátní volby. Prostějovská politička se však nevzdává, vystoupila z TOP 09 a půjde do voleb jako nezávislý kandidát

12.6.2018

V Určicích zahájili stavbu školky. Za 40 milionů

Dlouhá léta čekání jsou minulostí. Děti v Určicích dostanou po přípravách novou školku, vznikající po sobotě v areálu místní školy.

12.6.2018

Zatopené domy, popadané větve. Bouřky trápily obyvatele Prostějovska

Po sobotních výjezdech hasičů při bouřkách s vydatným deštěm, i v neděli a v noci z pondělí na úterý zaznamenali hasiči v Olomouckém kraji zvýšený počet výjezdů. Ty se z velké části týkaly Prostějovska.

11.6.2018

Cherry rajčata z Hané slaví úspěch. V plánu je další obří skleník

Desítky tisíc tun rajčat vyrostlých v Holandsku, Španělsku či Maroku každoročně končí na pultech v Česku. Prosadit se v takto obrovské konkurenci zkoušejí pěstitelé z Hané. 

11.6.2018

Do Mořic se sjeli rodáci. Podívejte se, co všechno zažili

V sobotu se v Mořicích na Hané otevřely dveře radnice, knihovny, hasičské zbrojnice, sokolovny, kaple sv. Martina, mateřské školy, statku v čp. 12, ale i ve starém mlýně. Komu? Rodákům všech věkových kategorií, místním i ze vzdáleného okolí, ale taky přátelům této obce ležící na jihu okresu Prostějov.

11.6.2018

Koloběžky brázdily střed Prostějova. Takto na nich jezdci řádili

Sportovní den ve znamení koloběžek. Prostějovské Sportcentrum DDM v pondělí upořádalo již pátý ročník akce Prostějovská koloběžka.

11.6.2018

Olešnická ikska zchladila čelechovickou euforii

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Třicet hasičských družstev se sjelo do Čelechovic na Hané na třetí závod Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Mezi muži premiérově jásala Olšenice, ženy ovládly Nové Dvory.

11.6.2018

Děti v Němčicích se o víkendu skvěle bavily. Podívejte se

V neděli 10. června uspořádalo Středisko volného času Orion další ročník festivalu zájmových činností Na pohodu. Jedná se o přehlídku všech kroužků které SVČ Orion provozuje pro děti a mládež z prakticky celého mikroregionu Němčicko, ale i za jeho hranicemi.

11.6.2018

V Dlouhé Vsi se rozezněl zvon, lidé si užili tradiční mši

Už po páté se u kapličky v Dlouhé Vsi, místní části obce Vrchoslavice, konala v neděli 10. června mše svatá pod širým nebem. Díky ní se jednou ročně rozezní zvon kapličky, zasvěcené Panně Marii pomocné.

10.6.2018

Na drozdovickém rybníku závodili v premiéře rybáři. Založí tradici?

Vydařená premiéra. Devětdvacet rybářů poměřilo síly v nultém ročníku rybářských závodů na rybníku v Drozdovicích.

10.6.2018

Přehlídka Pohyb je život zaplnila prostějovskou halu až po střechu

Další ročník, letos dvaadvacátý regionální přehlídky pohybových skladeb Pohyb je život, zaplnil halu Sportcentra DDM až po střechu.

10.6.2018

Oholíme hejtmana: iniciativa Děti dětem

Rostislav Vaněk se svou neziskovou organizací Děti dětem zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro děti a mládež, pořádané na podporu charitativních projektů, přesněji dětí, jenž potřebují podat pomocnou ruku.

9.6.2018

Oholíme hejtmana: jesenická kavárna s hernou pro děti

Netradiční hernu pro děti, taky voňavou kávu a sladké pokušení, nabízí kavárnička nedaleko centra Jeseníku. Kafrárna s hernou pro děti, je jedním z nominovaných příběhů projektu Deníku Oholte hejtmana.

8.6.2018

Zaplněné náměstí si užívalo koncert kapely Slza. Podívejte se

Prostějovské léto ve čtvrtek odpoledne odstartovalo. Postarala se o to zahajovacím koncertem kapela Slza. Koncert vzbudil na náměstí TGM pořádný rozruch.

8.6.2018

Kraj přispěje na rozhlednu v Repechách. Otevře se lidem už v červenci?

Radní Olomouckého kraje schválili další dva projekty, které mají zvýšit atraktivitu regionu pro turisty. Jedním z nich je rozhledna Kopaninka nedaleko Repech, jejíž dokončení hejtmanství podpořilo.

8.6.2018

Děti ze školek soupeřily na olympiádě

Na sto čtyřicet dětí vyrazilo v pátek ráno do Doloplaz. Zdejší hřiště se proměnilo na dopoledne v olympijský stadion. A co zde děti čekalo? Osm disciplín Olympiády mateřských škol, spousta zábavy a tuhý boj o ceny.

8.6.2018

Kam o víkendu? Na módní přehlídku, setkání skútrů či pivní maraton

Přinášíme vám pravidelnou porci tipů, jak příjemně a zajímavě strávit víkend.

7.6.2018

Senioři si v Duze užili svůj den. Podívejte se

Další společné setkání prostějovských seniorů proběhlo ve čtvrtek v Kulturním klubu Duha. Akce, jejímž cílem je pobavit, poradit a podělit se o zkušenosti, se mohla opět pyšnit skvělou atmosférou.

7.6.2018

Přehrada láká ke koupání, voda dostala od hygieniků jedničku

Zatím dobrými výsledky vody se mohou pochlubit na plumlovské přehradě. Oblíbené rekreační místo Prostějovska prošlo minulý týden druhým měřením kvality vody a krajská hygienická stanice opět udělila nejvyšší možné hodnocení.

7.6.2018

Velká cena Prostějovska v požárním útoku: Dokoná Plumlov hattrick?

Již třetí závod letošní Velké ceny Prostějovska v požárním útoku, se uskuteční v sobotu 9. června v Čelechovicích na Hané.

7.6.2018

O víkendu bude teplo, sem tam může zabouřit

Plavky a ven k vodě. Nadcházející víkend přinese teploty okolo třicítky, místy ale může i sprchnout.

7.6.2018

Na Ruďáku opět řádí bagry. Tak to tam nyní vypadá

Druhá etapa revitalizace prostějovského náměstí Spojenců je v plném proudu.

7.6.2018

Legendy se vrací do Konice. Máme pro vás vstupenky!

Po roce zámecký park v Konici opět rozezní tradiční akce s názvem Legendy se vrací. A to už v pátek 15. června. Během nabitého večera se představí hned několik kapel a pořadatelé slibují skvělý hudební zážitek.

7.6.2018

Rády rozšíříme řady, hlásí z plumlovské Mateřídoušky

Zatímco mateřská centra v Prostějově praskají ve švech a často se sem maminky ani nedostanou, to v Plumlově mají zatím opačný problém. Zdejší maminky mezi sebou rády přivítají nové členy. Mateřídouška v budově fary nabízí řadu aktivit.

6.6.2018

V Olšanech vznikla dopravní domobrana

Dopravní situace v Olšanech u Prostějova je na hraně. Asi pětikilometrové omezení na dálnici a téměř neustálé kolony kvůli rekonstrukci exitu na D46 ženou mnoho řidičů po objíždce právě přes Olšany. Příval aut přímo ohrožuje děti, protože silnice vede kolem základní a mateřské školy.

5.6.2018

Po zámku putovaly s šaškem stovky dětí

Zařídit svatbu zlobivé princezny s Matoušem? Děti z patnácti mateřských škol to dokázaly. V uplynulém týdnu byl plumlovský zámek říší pohádek. Děti předškolního věku vtáhl děj příběhu Putování se zámeckým šaškem přímo do jeho středu.

5.6.2018

Rodiny s dětmi bavili myslivci. Podívejte se

U příležitosti Mezinárodního dne dětí, uspořádalo Myslivecké sdružení Mořice-Vrchoslavice na vrchoslavickém hřišti Myslivecké odpoledne pro celou rodinu.

5.6.2018

Koupání v regionu? Aquapark už otevřel, na dalších místech se buduje

Místy až nepříjemná horka, míst kde se zchladit však příliš k nalezení není. Alespoň taková realita je nyní na Prostějovsku. Bývalý okres s více než sto tisíci obyvateli nyní má k dispozici pouze aquapark Koupelky v Prostějově a nezamyslickou plovárnu. I přes horka se nyní na otevření dalších lokalit čeká.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT