VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Prostějovsko

dnes 18:56

Desítka žalob na volby, ze Slatinek dvě

Jako na nepěknou ostudu se bude vzpomínat na poslední komunální volby ve Slatinkách, kde lidé zároveň rozhodovali o novém senátorovi a komise zaměnila barvy úředních obálek pro hlasovací lístky.

dnes 17:04

U nemocnice vznikla nová lipová alej. Sázeli i zástupci města

Novou stromovou alejí se po dnešku může pochlubit město Prostějov. V minulých dnech vznikalo a v pátek bylo slavnostně dokončené stromořadí lemující ulici J. Lady u nemocničního parkoviště.

včera 20:56

Soud: Smlouvy města s Manthellanem jsou neplatné

Další kolo soudních jednání mají za sebou zástupci města Prostějova s firmou Manthellan. A s jasným závěrem: Smlouvy mezi Prostějovem a olomouckou společností neplatí.

včera 14:54

Budu mít problém podpořit primátora, říká Aleš Matyášek

Koaliční seskupení Narovinu!, které tvoří TOP 09, Piráti, STAN a Zelení, skončilo v prostějovských komunálkách na druhém místě. Za vítězným ANO zaostalo pouze o něco málo přes dvě procenta, přičemž ostatní strany jasně převálcovalo. Ani tento výsledek však Narovinu! dveře ke koaličnímu partnerství neotevřel. Jak vnímá současnou situaci lídr Narovinu! Aleš Matyášek, prozradil v rozhovoru pro Prostějovský deník.

včera 10:20

Kam o víkendu? Na otevření sokolovny, Halloween, Den stromů či lampioňák

Přinášíme vám pravidelnou porci tipů, jak zajímavě strávit víkend.

17.10.2018

Moje priorita? Rekonstrukce fotbalového stadionu, říká František Jura

Týden po komunálních volbách bylo oficiálně oznámeno, že Prostějov v příštích čtyřech letech povede čtyřkoalice ANO 2011, Pévéčko, ODS a ČSSD. Lídrem vítězného hnutí ANO 2011 byl František Jura, který byl logicky nominován na post primátora. Současný náměstek hejtmana Olomouckého kraje, se tak rozhodl, že na svou krajskou funkci rezignuje a naplno se budě věnovat primátorství Prostějova. V rozhovoru pro Deník budoucí primátor poodkryl zákulisní jednání i své priority.

17.10.2018

A dost! Po sérii nehod pod mostem chtějí Němčice nové značení

Pozor, tudy neprojedete. To sděluje mnohým řidičům nákladních automobilů značka před železničním mostem na severním okraji Němčic nad Hanou. Marně. Za poslední měsíc zde došlo nejméně ke třem případům, kdy řidič neodhadl výšku svého vozidla. A pod mostem buď uvízl nebo do něj přinejmenším narazil.

AKTUALIZOVÁNO
17.10.2018

Výsadkáři z Prostějova pomstili své padlé druhy. Zabili strůjce útoku

Speciálové z elitní jednotky v Prostějově zabili v Afghánistánu jednoho z osnovatelů teroristického útoku, při kterém v srpnu přišli o život tři čeští vojáci. Dalšího pak zajali.

16.10.2018

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Němčice nad Hanou

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

16.10.2018

Hvozd oplakává svou oběť taxisu

FOTOGALERIE / Hnědák Vicody ze stáje Na Srdéčku z Hvozdu na Konicku musel být uspán poté, co nešťastně upadl na Velké pardubické.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2018

Prostějovská koalice podepsána. Primátorem bude Jura

Koaliční smlouva podepsána. Rýsující se dohoda o koalici na prostějovské radnici spatřila oficiálně světlo světa v pondělí krátce po čtrnácté hodině.

15.10.2018

Rozhodněte, komu hejtman pošle až 300 000

ANKETA UVNITŘ / Až tři sta tisíc korun poputuje na dobročinné účely. Kam? O tom můžete poprvé v historii rozhodnou vy, čtenáři našeho Deníku. Stačí hlasovat v anketě, kterou najdete u tohoto článku.

14.10.2018

Premiéra Festivalu nafukovacích atrakcí se povedla

Uvolnit přebytečnou energii. To byl hlavní záměr rodičů, kteří o víkendu přivedli své ratolesti do společenského domu v Prostějově, který vůbec poprvé hostil Festival nafukovacích atrakcí.

13.10.2018

Svatý Hubert přivábil na Plumlov myslivce a divou zvěř

Nádvoří plumlovského zámku v sobotním slunečném odpoledni oživily tradiční Hubertské slavnosti. Svatý Hubert je patronem všech myslivců, takže se to na Plumlově hemžilo muži i ženami v zelených kamizolkách.

13.10.2018

Novou senátorkou za Prostějovsko je Jitka Chalánková

Drtivé vítězství. Až nečekaně jednoznačný průběh mělo druhé kolo senátních voleb okrsku 62 na Prostějovsku, Tovačovsku a Kojetínsku. Jednoznačnou vítězkou se stala nezávislá kandidátka Jitka Chalánková, která pokořila vítězku prvního kola a úřadující senátorku Boženu Sekaninovou.

12.10.2018

Koalice v Prostějově je hotová. Komunisté zůstali mimo hru

Necelý týden vyjednávání stačil v Prostějově na vznik radniční koalice. Tu nakonec sestavil vítěz voleb, hnutí ANO, se třemi dalšími stranami a hnutími. Společně s ním zasednou do rady také třetí Pévéčko, čtvrtá ODS a strana pátá v pořadí, ČSSD.

12.10.2018

Plumlov bude mít starostku, stane se jí Gabriela Jančíková

S největší pravděpodobností v Plumlově usedne v čele radnice dosavadní místostarostka Gabriela Jančíková (KDU-ČSL). Vyplývá to z prozatímního povolebního vyjednávání v tomto městě.

12.10.2018

Stavba mostu přes D46 u Olšan se protáhne

Téměř půl roku je již neprůjezdný nadjezd nad D46 z Olšan u Prostějova směrem na Bystročice a Hablov.

12.10.2018

Bitva o senát: je tady souboj Sekaninová vs. Chalánková

Do finálového duelu postoupila dvojice nejzkušenějších politických person z původně jedenáctičlenného pelotonu kandidátů v okrsku 62, který zahrnuje celé Prostějovsko a Kojetínsko.

12.10.2018

Město doladilo podobu koalice. Prostějovu povládne ANO, Pévéčko, ODS a ČSSD

Povolební vyjednávání týkající se konečné podoby vládní koalice v Prostějově, měla ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách dostat finální podobu.

12.10.2018

Kam na výlov? Tento víkend do Šumvaldu, příští do Tovačova

V Olomouckém kraji začínají výlovy rybníků. Účastníci akce si budou moci pochutnávat na rybích specialitách či zakoupit živé ryby. Chybět nebude ani doprovodný program.

11.10.2018

Kam o víkendu? Na Hubertské slavnosti, nafukovadla, lampioňák i pochod

Přinášíme vám pravidelnou porci tipů, jak zajímavě strávit víkend. Vyberte si.

11.10.2018

Babí léto v plné kráse. I o víkendu bude přes dvacet stupňů

Víkend bude ve znamení krásného podzimu. A tepla. Dokonce rekordního.

11.10.2018

Po tvých hrobech šlapu. Tahanice o židovský hřbitov v originálním představení

FOTOGALERIE / Kauzu židovského hřbitova v Prostějově připomnělo ve středu večer olomoucké Divadlo hudby v rámci Dnů židovské kultury. Autorská inscenace Jakuba Čermáka Po tvých hrobech šlapu měla světovou premiéru minulý měsíc v Plzni.

11.10.2018

Z Hvozdu míří na dostihový svátek rekordních 15 koní. A nejsou bez šancí

Ve hvozdeckých stájích Srdéčko probíhají poslední přípravy na závodní vrchol roku. Dostihový víkend zakončený Velkou pardubickou se totiž kvapem blíží. A Hvozdečtí vyráží do akce s největším počtem koní v historii.

10.10.2018

Zmatky ve Slatinkách, volební komise zaměnila barvu obálek

Zmatky provázely volby ve Slatinkách. Ve vsi se uskutečnily jak komunální volby, tak první kolo senátních voleb. A okrsková volební komise zaměnila barvy úředních obálek pro hlasovací lístky. I když změnu barvy dodržela po celé hlasování a voliče informovala o místní anomálii, výsledkem je vyšší procento neplatných hlasů. Jestli výsledky voleb ve Slatinkách platí, může rozhodnout pouze soud.

10.10.2018

Ženou regionu se stala Marie Macková, šíří kolem sebe světlo, dobro a lásku

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Olomoucký kraj stala Marie Macková, vysokoškolská pedagožka a specialistka v oboru paliativní péče. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů.

10.10.2018

Nebeský rybník se dočkal zvelebení, napustí jej na jaře

Na Nebeský rybník u Drahan byl ještě před rokem docela smutný pohled. Zaplevelená vodní plocha, neupravené břehy a chátrající hráz a technické zázemí. To se v uplynulých měsících razantně změnilo. V srpnu totiž byla dokončena rozsáhlá revitalizace rybníka.

9.10.2018

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Vrbátky na stránkách tištěného Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

AKTUALIZUJEME
8.10.2018

Prostějovskou koalici pečou silní hráči

Vše nasvědčuje tomu, že se na prostějovské radnici vytvoří silná čtyřkoalice. Vítězné ANO 2011 od oznámení sobotních volebních výsledků jedná se zástupci Pévéčka, ČSSD a ODS, v plánu má ale oslovení všech.

8.10.2018

Dobývání Plumlova předvedlo ženské uniformy i ohlušující palbu

Bitvu zažil o víkendu plumlovský zámek a jeho okolí. Naštěstí pro obyvatele města šlo ale jen o akci klubů vojenské historie s názvem Dobývání hradu Plumlov.

7.10.2018

FIT Maraton v Němčicích rozproudil lidem krev

ORION - Středisko volného času Němčice nad Hanou uspořádalo v sobotu 6.října v němčické sportovní hale Suprovka další ročník sportovní akce FIT MARATON.

7.10.2018

Podrobné výsledky voleb na Prostějovsku v pondělním DENÍKU!

Chcete znát jména o víkendu zvolených zastupitelů i v té nejmenší obci regionu?

7.10.2018

Pozor na přemrzlé houby a muchomůrky! Otravy se množí

Houby rostou a s nimi případy přiotrávených stolovníků.

7.10.2018

Babí léto pokračuje: čeká se až 23 stupňů!

Počasí v příštím týdnu nabídne velmi příjemné teploty a pokud v Olomouckém kraji zaprší, tak velmi slabě.

6.10.2018

V Němčicích vyhrála "o prsa" ČSSD, v Plumlově a Kostelci lidovci

Jak dopadly volby v menších městech a obcích na Prostějovsku? Podívejte se

6.10.2018

Rozhodlo pět hlasů: Boženu Sekaninovou vyzve Jitka Chalánková

Neskutečné drama se odehrálo v senátorských volbách na Prostějovsku.

AKTUALIZUJEME
6.10.2018

ANO vyhrálo volby v Prostějově, ČSSD zaznamenala propadák

Je dobojováno. Před půl devátou večer byly sečtené poslední hlasy a uveřejněné výsledky komunálních voleb v Prostějově.

AKTUALIZUJEME
6.10.2018

Sčítají se hlasy, účast na Prostějovsku zřejmě přesáhne 30%

Volební účast něco mezi třiceti a čtyřiceti procenty. Dojít k volebním urnám se odhodlali především lidé středního a staršího věku, mladé komunálky příliš nezajímaly.

5.10.2018

Dýňová stezka rozzářila Smetanovy sady i dětské oči

FOTOGALERIE / Třetí ročník Dýňové stezky v Prostějově potěšil malé i velké účastníky.

5.10.2018

Napětí v Němčicích: radnice po 13 letech změní starostu

Město s dvěma tisícovkami obyvatel, devíti kandidátkami a dvěma volebními obvody, jsou Němčice nad Hanou.

4.10.2018

Kam o víkendu? Na Dobývání Plumlova, rytíře v Otaslavicích či parádní drakiády

Přinášíme vám pravidelnou porci tipů, jak zajímavě strávit víkend. Vyberte si.

4.10.2018

Na víkend odložte kabáty, přijde babí léto

Už v pátek se zase ohřejeme. Rtuť teploměru se může vyšplhat až k dvaadvaceti stupňům, což je ve srovnání s nocí, kdy bude někde skoro nula, opravdu velký rozdíl. Ale tak už to na začátku podzimu chodí. Babí léto v Olomouckém kraji by mohlo vydržet celý víkend.

4.10.2018

"Šup tam s ním". Paní Květoslava slaví 105 let

Rodačka z Drahan na Prostějovsku, paní Květoslava Grmelová se ve čtvrtek 4. října 2018 dožila úctyhodného životního jubilea.

4.10.2018

Na Prostějovsku chce do senátu jedenáct zájemců. Vyberete si?

/FOTOGALERIE/ Po šesti letech se vrací senátní volby na Prostějovsko. Tentokrát se o post senátora uchází hned jedenáct lidí, z nichž někteří tak činí opakovaně.

4.10.2018

Volby: osmdesátníků je nejvíc u lidovců, ale najdou se i jinde

Věkové rozpětí kandidátů, kteří se na začátku října budou ucházet o hlasy voličů v komunálních volbách, je úctyhodné. Nejmladším kandidátům bylo teprve osmnáct let, ti nejstarší jsou i o tři generace starší.

4.10.2018

Pohozené vnitřnosti v lese? Myslivci to nedělají, zní ze spolku

Vyvržená srna. To není moc hezký pohled. A právě takový se naskytl Evě Koláčkové z Prostějova při procházce s dětmi v lesích v okolí Plumlova.

3.10.2018

Lidé v Okružní ulici si stěžují na hluk. Udělá s tím město něco?

Hluk, hluk a hluk. To sužuje obyvatele Okružní ulice v Prostějově. Frekventovaná dopravní tepna po značnou část své délky postrádá protihlukové stěny. Přitom ulicí denně projíždí tisíce aut, směřujících do obchodních center na jihu města a naopak směrem na Plumlov a Boskovice.

3.10.2018

Soud rozhodl. Bývalý správce kina Ivan Čech dostal výpověď neoprávněně

Bývalý dlouholetý správce prostějovského Kina Metro 70 Ivan Čech, jenž dostal v loňském roku výpověď, ji považuje za protiprávní a případ dal k soudu. Prostějovský okresní soud v uplynulém týdnu žalobu Ivana Čecha uznal. Barbora Prágerová, ředitelka příspěvkové organizace KINO METRO 70 Prostějov se s výrokem soudu ovšem neztotožňuje a vše bude dál řešit právní cestou.

2.10.2018

Lipka obdržela nový bezbariérový tranzit. Podívejte se

Zbrusu nový bezbariérový tranzit, bude od úterka sloužit klientům prostějovské neziskovky Lipka. Devítimístný bílý vůz pro přepravu handicapovaných, byl pořízen z Konta Bariéry a společností Globus.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT