Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Oslavy příměří v Gaze
Příměří mezi Izraelem a Hamásem se zatím dodržuje. Život se vrací do normálu

Izraelská armáda i Hamás oznámily, že jsou připraveni v akcích pokračovat. "Armáda je připravena na všechny scénáře i na obnovu nepřátelských operací, bude-li čelit teroristickým operacím z Pásma Gazy, oznámila armáda.

Mluvčí Hamásu řekl, že Palestinci "budou pokračovat v odvážném odboji a bránit svá práva na posvátná místa".

Podle palestinských novinářů Izraelci v noci zasáhli také objekty využívané vojenským křídlem Hamásu brigádami Kásam. Média blízká Hamásu oznámila, že nikdo z občanů Pásma Gazy nebyl zraněn.

Nový izraelský premiér Naftali Bennett v minulosti prohlásil, že izraelská vláda by neměla zápalné balony tolerovat a musí na ně odpovědět stejným způsobem, jako kdyby Hamás do Izraele vypálil rakety.

Odložený pochod Jeruzalémem 

V úterý Jeruzalémem prošel pochod stovek nacionalistických Izraelců. Pochod, který se každoročně pořádá v Den Jeruzaléma, se měl původně konat v květnu, ale kvůli rostoucímu napětí a střetům v Jeruzalémě byl odložen. Hamás zahájil kvůli událostem v Jeruzalémě v den předpokládaného konání pochodu, 10. května, raketovou palbu na Izrael. Následoval 11denní ozbrojený konflikt, který nepřežilo na 260 lidí, zejména Palestinců.

Výšková budova ve městě Gaza, v níž měla kanceláře agentura AP a katarská televize Al-Džazíra,  byla15. května 2021 zasažena po izraelském náletu
Klid zbraní. Izrael a Hamás schválily příměří zprostředkované Egyptem

Hamás po ukončení pochodu vydal prohlášení, v němž tvrdil, že se mu (květnovými boji) podařilo vytvořit "novou formu odstrašení" Izraele. Prokázalo se to podle něj tím, že Izrael změnil trasu pochodu, byl nucen změnit trasy civilních letadel a posílit protivzdušnou obranu.

Izrael před pochodem posílil bezpečnost v Jeruzalému o 2000 policistů a rozmístil další baterie protivzdušné obrany i do blízkosti Jeruzaléma. Trasy civilních letadel byly odkloněny víc na sever, tedy dál od Pásma Gazy pro případ obnovené raketové palby z tohoto území.