Předchozí
1 z 7
Další

Na první pohled je to poměrně netradiční kombinace. Ale fotbal a móda, to jde v poslední době v podstatě ruku v ruce. Když se přidá ještě charitativní pomoc, máte ve zkratce příběh Michaela Sečkáře.Třiadvacetiletý prostějovský odchovanec zatím pendluje mezi profesionálním fotbalem a nižšími soutěžemi. Vyzkoušel si už krátce dokonce i zahraniční angažmá. V létě před dvěma lety vyrazil na Slovensko do Interu Bratislava, když se v Prostějově nepohodl. Kdysi slavná slovenská značka nyní válčí ve druhé lize.

Michael Sečkář Prostějov  (1)Zdroj: archiv Michaela Sečkáře

„Když se na to podívám zpětně, tak to byla chyba. Nechal jsem se zblbnout od manažera, jako se to stalo spoustě dalších mladých hráčů. Pak jsem se rozhodoval spíš podle něj než podle sebe. Nazval bych to mladická nerozvážnost,“ usmívá se levý obránce. „Necítil jsem se tam úplně dobře, bylo to psychicky náročné. I když to byla zajímavá zkušenost, už bych se tam vrátit nechtěl. To by musel přijít Slovan Bratislava,“ dodal v nadsázce.

Michael Sečkář (vpravo) v dresu Vyškova ř (2)Zdroj: archiv Michaela Sečkáře

Nakonec na Slovensku vydržel jen pár měsíců. A vrátil se do Česka, do třetiligového Vyškova, odkud vyhlíží lepší fotbalové časy. V zimě se snažil znovu prosadit do kádru druholigového Prostějova. „Vypadalo to, že bych měl v mužstvu zůstat, ale Vyškov mě nakonec neuvolnil. Ale uvidíme, co bude třeba v létě,“ řekl Sečkář, který tak má teď dostatek času věnovat se svému podnikání, které se mu solidně rozjelo. Založil totiž módní značku Contracor.

Michael Sečkář (3)Zdroj: archiv Michaela Sečkáře

„Španělsky to znamená „proti proudu“, což vystihuje, co chci dělat. Myslím si, že je v Česku a na Slovensku je díra s pánským oblečením, a když vidím obchody, kde je předražené a kvalita je na nic, tak jsem chtěl udělat něco odlišného. Hlavně, co se týče střihů a kvalitního materiálu,“ říká Sečkář. „Oblečení mě vždycky bavilo. Zkusil jsem něco navrhnout. Mamka mojí známé to zkusila ušít. Začal jsem nejdřív jen pro sebe, ale pak se kamarádi začali ptát, co to mám na sobě, tak jsem to začal dostávat mezi ně,“ popisuje Sečkář začátky, které rozhodně nebyly jednoduché.

Ondřej Kúdela (Slavia), Michael Sečkář, Jan Bořil (Slavia).(4)Zdroj: archiv Michaela Sečkáře

„Jen můj nejlepší kamarád mi věřil, že to půjde, ale zbytek si myslel, že se to nerozjede. Není to sranda, bál jsem se, že v tom utopím peníze, ale to je podnikání. Šel jsem do toho po hlavě,“ usmívá se dnes, kdy jeho oblečení nosí a propagují třeba fotbalisté pražské Slavie. „Rozjel jsem e-shop, kde jsem se poprvé potkal s Janem Bořilem (fotbalistou Slavie a českým reprezentantem – pozn. red.). Pak jsme se potkali i v Praze. Přišel s ním i Ondřej Kúdela a nakonec jsem se za čtrnáct dní ocitl přímo ve slávistické šatně,“ popisuje Sečkář mezi jehož klienty patří i další fotbalisté jako Joel Kayamba z Plzně nebo Jiří Klíma z Mladé Boleslavi. „Určitě to ale není značka jen pro fotbalisty. Je to uplně pro každého. Většina věcí je unisex, takže je nosí i holky. Možná to na nich vypadá dokonce líp,“ culí se mladý fotbalista-návrhář.

Modelky v mikinách Michaela Sečkáře  (5)Zdroj: archiv Michaela Sečkáře

Momentálně sní o tom, že by se svou značkou prorazil i v zahraničí. Nebo, že bude navrhovat klientům věci na míru. „To bych si přál. Jezdit s návrhy s tím, že lidé si vyberou podle svých představ. S některými už se domlouvám. Cenově to sice bude dražší, ale zato budou mít unikátní kalhoty, tepláky, mikiny a trička. A hlavně je budou mít ze super materiálu, na což teď lidé obecně slyší,“ říká Sečkář, jenž se aktuálně angažuje také v charitativním projektu „Příběh Maxíka“.

Adam Hložek (Sparta) (6)Zdroj: archiv Michaela Sečkáře

Sečkář bude na Facebooku své značky Contracor a na Instagramu @contracorclothing dražit dresy známých fotbalistů. Výtěžek pak poputuje právě na pomoc malému Maxíkovi, jenž trpí spinální muskulární atrofií. V důsledku tohoto onemocnění jsou oslabeny svaly a postupem doby dochází i k úbytku svalových vláken. Léčba tohoto onemocnění je bohužel extrémně nákladná. Své dresy do aukce věnovali například Tomáš Necid z nizozemského Den Haagu, sparťanský talent Adam Hložek, ostravský obránce Patrizio Stronati, ale i olomoučtí útočníci Mojmír Chytil a Jakub Yunis.

Tomáš Necid (ADO Den Haag) (7)Zdroj: archiv Michaela Sečkáře