Před několika dny, po půl roce pátrání, chytili muže, který v únoru v lesoparku Hloučela znásilnil pětadvacetiletou ženu. „V sedmi z jedenácti případů, které jsme v regionu šetřili, se opravdu jednalo o znásilnění. Čtyři nahlášená znásilnění se však vůbec nestala.

Oběti si je buďto vymyslely, nebo k událostem nedošlo tak, jak popisovaly. Vyšlo to najevo až v průběhu vyšetřování,“ informovala prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková s tím, že šest ze sedmi skutečných znásilnění a pokusů o ně jsou už objasněné. Stále se pátrá po pachateli, který se v druhé polovině května v Žeranovské ulici v Prostějově pokusil znásilnit devatenáctiletou dívku.

„Ta se po půlnoci vracela sama domů z klubu. Po cestě ji zastavil neznámý muž, který ji odvlekl k jednomu z blízkých domů, a pokusil se ji znásilnit. Dívce se však podařilo mobilním telefonem přivolat na pomoc svého přítele a pachatel utekl,“ popsala případ mluvčí.
Muže, který před půl rokem znásilnil mladou ženu v prostějovském lesoparku Hloučela, vypátrali kriminalisté na konci srpna. Zjistili, že se jedná o jednatřicetiletého muže z Prostějova.

„Okamžitě jsme zahájili stíhání pro trestný čin znásilnění,“ poznamenala Nedělníková s tím, že oběť pachatele jednoznačně identifikovala. Obviněný byl na základě lékařského doporučení umístěn do psychiatrické léčebny v Kroměříži. Policisté varují, aby ženy nechodily v noci samy.

„Pokud nemají doprovod, měly by se vyhýbat místům, kde se nepohybuje moc lidí, a samozřejmě parkům,“ podotkla mluvčí Alena Nedělníková.