Návštěvníky prostějovského aquaparku snímá kamerový systém, který může odhalit i nenápadného zlodějíčka. Přesto se tam v úterý přímo z batohu třiadvacetiletého muže ztratily peníze.

„Bylo to už k večeru. Kamil si položil batoh co nejvíce ke břehu, aby ho měl pořád na očích. V peněžence si nechal něco přes pět set korun na jídlo a pití. Když jsme vylezli z vody a přišli k restauraci, zjistil, že mu peníze někdo vzal. Doklady mu v peněžence naštěstí zůstaly,“ vypověděla devatenáctiletá Martina z Prostějova.

„Lidé si své věci mohou uložit v uzamykatelných skříňkách, cennosti pak v bezpečnostních boxech v šatnách,“ reagoval prostějovský místostarosta Pavel Drmola. Vedoucí provozu aquaparku Miloš Kaštil se k problematice krádeží v areálu odmítal vyjádřit. Podle šéfa prostějovské městské policie chodí hlídky strážníků do městského aquaparku téměř každý den.

„Na koupališti bohužel nemáme kamery ani skříňky. Návštěvníky proto alespoň upozorňujeme, aby si s sebou nebrali cennosti, větší obnos peněz ani doklady. Stalo se, že jedné slečně zmizela peněženka i s průkazy. Podobným případům se snažíme předcházet, ale o vybudování bezpečnostních skříněk zatím neuvažujeme,“ uvedla provozovatelka koupaliště ve Vrahovicích Renata Dostálová.

Vychytralí zloději míří nejen na koupaliště, ale i na hudební festivaly. Dvaadvacetiletá Andrea z Olomouce přišla o víkendu na Drátofestu v Náměšti na Hané o peněženku s finanční hotovostí, kreditní kartou a některými doklady.

„Občanku a řidičák jsem naštěstí měla v batohu. Kreditku jsem ihned zablokovala. Zloději naštěstí zůstaly jen dvě stovky, kartička do knihovny a průkaz pojištěnce,“ poznamenala žena.

O celý batoh i se stanem přišel na víkendovém festivalu Boskovice 2007 Petr Korál z Prostějova.

„Byl jsem jen na chvíli pryč. Pěkně mě to namíchlo,“ netajil své pocity.