Do Audi A6 zaparkovaného v Držovicích ve Smržické ulici se ve čtvrtek mezi sedmou a osmou večer vloupal zloděj. „Rozbil okno zadních dveří a z vozidla odcizil peněženku s doklady odloženou na sedadle. Neopatrnému majiteli tak vznikla škoda za šest tisíc korun,“ informovala krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

K dalšímu vloupání do auta došlo ze středy na čtvrtek na parkovišti v Kelčicích. Zloděj rozbil zadní okno a Volkswagenu Caddy ukradl příklepovou vrtačku s vrtáky, krimplovací kleště, sadu šroubováků a další nářadí. Přibral i tři sta metrů koaxiálního kabelu. Majitel škodu vyčíslil na třináct tisíc korun.

„Za první dva měsíce letošního roku se zloději na Prostějovsku vloupali do dvaadvaceti vozidel. Řidiči by měli vždy před odchodem od auta zkontrolovat, zda ve vozidle neponechali žádné cenné věci nebo věci, které by mohly přilákat zloděje. Jedná se hlavně o tašky, mobilní telefony, peněženky, GPS navigace a držáky k nim. Nebezpečné je viditelně ponechávat i různá nářadí nebo věci, které se dají lehce zpeněžit,“ upozornila Vlachová. Zloděj totiž často poškozením auta způsobí majiteli větší škodu než krádeží tašky s nákupem nebo třeba montérkami.