Z auta ve Smržicích ukradl tašku

Smržice – Viditelně umístěná taška mezi sedadly automobilu Kia ve Smržicích přilákala v neděli zloděje, který neodolal, a do automobilu se vloupal rozbitím okna u spolujezdce.

„Zloděj se dostal do vyhlédnutého automobilu mezi sedmou až třináctou hodinou, když rozbil skleněnou výplň dveří u spolujezdce. S sebou si odnesl tašku s osobními doklady devatenáctiletého řidiče. Za způsobenou škodu v hodnotě čtyř tisíc korun hrozí zloději až dva roky vězení," uvedl mluvčí policie František Kořínek.

Zloděj ukradl benzín, peníze i pracovní nářadí

Prostějovsko – Výrobní firmu na Prostějovsku si vyhlédl zloděj, který v noci ze soboty na neděli řádil po celém areálu, ze kterého si nakonec odnesl věci v hodnotě téměř devadesáti tisíc korun.

„Zloděj se dostal dovnitř po rozstřižení kovového oplocení a následně po překonání vstupních dveří vešel do kanceláří, dílny a zázemí pro pracovníky. Celý objekt prohledal a ukradl finanční hotovost ve výši osmi tisíc korun, sedm kanystrů se sto čtyřiceti litry benzínu, dvě vrtačky, úhlovou brusku, bourací kladivo a pět bezpečnostních kamer," uvedl mluvčí policie František Kořínek s tím, že krádeží způsobil škodu ve výši pětaosmdesáti tisíc korun. Další tři tisíce korun způsobil zloděj poškozením plotu a zámků. Za to mu hrozí až pět let ve vězení.

Za vyhrožování musel jednapadesátiletý muž na deset dní z domu

Prostějov – Ve čtvrtek večer přetekl pohár trpělivosti sedmačtyřicetileté ženě z Prostějova, kdy na svého manžela, který ji slovně napadal a vyhrožoval fyzickým útokem, zavolala policii.

„Policisté na místě zjistili, že mužovo jednání má znaky domácího násilí, které je navíc opakované a stupňuje se přibližně jedenáct let. Proto policisté využili svého zákonného práva a jednapadesátiletého muže vykázali ze společného obydlí na deset dní," uvedl mluvčí policie František Kořínek.

Kradený automobil se vrátil zpět k majiteli

Brodek u Prostějova – Velké štěstí v neštěstí měl v pátek majitel ukradeného osobního automobilu značky Škoda Octavia, které se podařilo policistům vypátrat v Brodku u Prostějova.

„Osobní automobil, který zloděj krátce předtím ukradl na Třebíčsku, vypátrali policisté z oddělení v Němčicích nad Hanou. Ještě tentýž den si jej převzal zpět šťastný majitel," uvedl mluvčí policie František Kořínek.

Řidič ve Vícově se před jízdou posilnil lahví vína

Vícov – Více než jednu promile alkoholu v dechu naměřili v neděli hodinu a půl po půlnoci policisté jednašedesátiletému řidiči ve Vícově.

„Policisté v rámci silniční kontroly zastavili automobil značky Škoda Rapid a podrobili řidiče dechové zkoušce. Přístroj naměřil přítomnost alkoholu v dechu, kterou potvrdil i řidič. Muž se přiznal, že předchozí den vypil láhev vína," uvedl mluvčí policie František Kořínek a dodal, že policisté muži zakázali další jízdu a na místě zadrželi řidičský průkaz.

Za řízení v opilosti hrozí jednašedesátiletému muži až jeden rok za mřížemi.

Policie na hokeji zasahovat nemusela, zjistila však pět dopravních přestupků

Prostějov – Celkem deset policistů hlídalo pořádek a dodržování pravidel během sobotního zápasu prostějovských hokejistů s HC Motor České Budějovice.

„Celý zápas se odehrál bez jakéhokoliv narušení veřejného pořádku. Policisté zkontrolovali také dvaapadesát vozidel, přičemž u pěti z nich zjistili dopravní přestupek, který vyřešili na místě blokovou pokutou," uvedl mluvčí policie František Kořínek.(ma)