Zloděj bral i vázy

Prostějov – Zatím neznámou škodu způsobil zloděj vykradením rodinného domu v Prostějově. Ke vloupání došlo z pondělí na úterý po té, co zloděj po přelezení plotu rozbil okno a dostal se do budovy.

„Z domu ukradl LCD televizor i se stojanem, čtyři křišťálové vázy a sady vrtáků," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policie předpokládá, že škoda přesáhla pět tisíc korun. Proto případ šetří jako trestný čin. 

Další žena řídila vůz pod vlivem drog

Prostějov – Desítky řidičů pod vlivem drog už letos na Prostějovsku zastavily policejní hlídky. V úterý k nim pak přibyl další. Pár minut po půlnoci totiž policisté v Konečné ulici v Prostějově zastavili auto se šestadvacetiletou řidičkou.

„Policisté zjistili, že před jízdou nepila alkohol. Test na drogy byl však pozitivní a prokázal užití amfetaminů, metamfetaminů a extáze. Žena se podrobila lékařskému vyšetření s odběrem krve," řekla k případu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dodala, že žena také přítomnost drog policistům vysvětlila.

„Policistům uvedla, že první dubnový den měla jednu tabletu extáze," sdělila. 

Před jízdou si pořádně přihnul

Prostějov – Nejen záchranná služba, ale i policisté vyjížděli k případu cyklisty, který spadl z kola v Rejskově ulici v Prostějově. Nejistá jízda šestasedmdesá­tiletého muže, který ji podnikl v úterý po jedné hodině odpoledne, pak neušla pozornosti kolemjdoucích.

„Muž nezvládl jízdu a spadl z kola, pak je chvíli vedl a opět upadl. Svědek celé události přivolal na místo rychlou záchrannou službu, která muže s lehkým zraněním převezla do nemocnice k ošetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Cyklista navíc policistům nadýchal jeden a půl promile alkoholu.

„Muž přiznal, že během hodiny vypil tři skleničky červeného vína a asi po dvou hodinách usedl na kolo a jel. Nehoda nadále šetří policie," dodala policejní mluvčí.