Vybílil sklep

Prostějov-Vrahovice – Až tři roky vězení hrozí zloději, který si za svůj cíl vybral sklep bytového domu v Prostějově-Vrahovicích. Do něj se vloupal někdy mezi osmnáctým a dvacátým březnem.

„Zloděj se do kóje dostal po násilném překonání petlice a následně zevnitř vzal motorovou pilu značky Stihl. Majiteli pily tak způsobil škodu přes šest tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Neplatí na své děti

Prostějov – Dluh téměř třicet tisíc korun za sebou zanechal čtyřicetiletý muž z Prostějovska. Ten si podle policie řádně neplní vyživovací povinnost vůči svým dětem.

„Od června loňského roku do prosince záměrně ničím nepřispěl na výživu svých dvou dětí. Rozhodnutím soudu má již zletilému synovi přispívat částkou necelých dvou a půl tisíce korun a na výživu nezletilé dcery k rukám její matky dvěma tisíci korun měsíčně. Celkem tak synovi a bývalé manželce dluží necelých třicet tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Dodal, že muži hrozí až dva roky vězení. 

Policisté zastavili stovky aut

Prostějovsko – Pokuty za necelých třicet tisíc korun rozdali na přelomu týdne prostějovští policisté. Ti se zúčastnili celorepublikové akce, při níž se zaměřili na kontrolu řidičů a jejich chování za volantem.

„Kontroly proběhly ve dnech čtrnáctého až dvacátého března a policisté se při nich zaměřili zejména na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Na Prostějovsku více než tři desítky policistů zkontrolovaly 724 vozidel a zjistili téměř osmdesát dopravních přestupků," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Hlídky v průběhu akce zjistily, že tři lidé nepoužili během jízdy bezpečnostní pás. Nejčastějším zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav aut, který policisté zjistili v osmnácti případech. Tři řidiči pak usedli za volant buď opilí nebo pod drogami.