Odhad škody, kterou při nich způsobili, je asi 78 tisíc korun. Dva z trojice mají už oficiálně na krku obvinění z krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody a jsou stíháni vazebně.

„Ani jeden z nich není v oboru žádným nováčkem. Oba mají bohatou trestní minulost. Nyní jim hrozí až tři roky vězení,“ uvedla mluvčí. Poznamenala přitom, že si muži z minulosti odpykávají podmínku a proto je vysoce pravděpodobné, že tentokrát bude trest odnětí svobody nepodmíněný.

Kradl v Pavlovicích, lapili ho

Z úspěšného zásahu se mohou radovat i policisté z Němčic nad Hanou. Během minulého víkendu se jim podařilo zadržet dvaadvacetiletého zloděje kovu. Upozornili na něj místní lidé.

„Policisté dostali informaci, že do sběrny druhotných surovin na Němčicku přivezl někdo odcizené železo z farmy v Pavlovicích u Kojetína. Při vyšetřování se potvrdilo, že podezřelý opravdu vnikl na farmu, a to v pátek večer.

„Přestříhal nejdříve kovové oplocení a poté odcizil šest šestimetrových ocelových nosníků o váze více než půl tuny. Ve sběrně kovového odpadu je chtěl prodat, ale hlídka jej tu zadržela,“ informovala mluvčí policie Čeplová s tím, že hodnota nosníků je nejméně dvacet tisíc korun.

Další škodu za třináct set korun způsobil zloděj tím, že poškodil plot kolem farmy. Policisté posléze zjistili, že muž se podobného jednání dopustil už několikrát, naposledy v polovině března.

„Na farmě v Pavlovicích ukradl za pomoci spolupachatele dva kovové profily. Ve sběrně za ně obdržel sedmnáct set korun. Začátkem letošního února byl tento pachatel odsouzen za obdobné skutky Okresním soudem v Prostějově. Právě je ve věci vedeno zkrácené přípravné řízení,“ uzavřela Eva Čeplová. (das)