"Začátkem týdne se na nás obrátila žena z Prostějovska, s tím, že byla oklamána ze strany neznámého pachatele, kterému zaslala velké peníze. Korespondence s poškozenou začala někdy v červnu letošního roku a táhla se až do listopadu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podvodník se představil jako korunní princ

"Žena nejprve komunikovala s mužem, který se jí představil jako korunní princ z Dubaje a potom byla v kontaktu i s dalšími osobami, se kterými se dorozumívala česky a anglicky. Díky citům, které pojala k neznámému princi a s vidinou, že pojede do Dubaje, začala posílat na různé účty peníze," doplnila mluvčí.

Vystřízlivění z jednostranné lásky přišlo pozdě

Žena prozřela, až když ze svého účtu odeslala částku přibližně 1,8 milionu korun. Případ si převzali kriminalisté a šetří ho pro trestný čin podvod.

Pachatel si oběť vyhlédl na sociálních sítích

"Při prověřování případu jsme zjistili, že poškozená je velmi aktivní na sociálních sítích, proto se nabízí možnost, že si ji pachatel vyhlédl právě tady a následně ji oslovil na základě jejich komentářů k celospolečenskému dění a názorovému smyšlení. Na základě těchto sdílených informací může pachatel svoji „kořist“ lépe poznat a využít je pro svůj účel, kterým, v tomto případě, bylo získání finančních prostředků," uzavřela krajská policejní mluvčí s tím, že lidé by měli být ve svých aktivitách na sociálních sítích opatrní.