„K tragédii došlo na přejezdu v Českobratrské ulici v Prostějově. Žena si lehla na železniční přejezd chráněný světelným a zvukovým výstražným zařízením v době, kdy tudy projížděl osobní vlak ve směru od místního nádraží do stanice Hlavní nádraží Prostějov,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Ani přivolaní záchranáři už ženě nedokázali pomoci. Při střetu s vlakem utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. „Příčinu, proč žena skočila pod vlak, budeme nadále šetřit. Policisté na místě činu neshledali cizí zavinění,“ poznamenala Nedělníková. Teprve vyšetřování ukáže, zda šlo o sebevraždu, ale podle odborníků je to velice pravděpodobné.

Období vánočních svátků může u psychicky labilnějších jedinců nebo těch, kdo se potýkají s těžkými životními problémy, vyvolat zkrat. Lidé si v tomto stavu mohou dokonce sáhnout na život. Skok pod vlak je podle psychologů čin takzvaně demonstrativní. „Tito lidé chtějí většinou na něco upozornit. Ví, že jejich smrt nezůstane bez odezvy,“ vysvětlil psycholog Lubomír Smékal.

„O svátcích se klade obrovský důraz na rodinu. Lidé trpící depresemi nebo ti, kdo ztratili své blízké, je mnohdy nesou velice těžce. V některých případech se mohou uchýlit až k sebevraždě,“ konstatoval prostějovský psycholog Martin Lečbych. „Doporučuji relaxovat a nenakládat na sebe příliš mnoho úkolů a povinností,“ dodal.