Ve středu v podvečer se policii ozvala osmačtyřicetiletá žena, které zmizela peněženka, když nakupovala v prodejně na Újezdě.

„Odložila kabelku s celým obsahem do nákupního vozíku a její chvilkové nepozornosti zřejmě využil neznámý zloděj, který ji v nestřeženém okamžiku z kabelky odcizil peněženku," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Žena měla v peněžence tisíc sto korun, osobní doklady a platební kartu.

Další případ krádeže se stal hned ve středu ráno. Řidiči, který parkoval v ulici Jana Köhlera ve Vrahovicích, zmizel z auta mobil a batoh. Auto zřejmě nezamkl, a když se k němu po deseti minutách vrátil, věci již byly pryč. V batohu měl peněženku, v níž bylo víc než devět tisíc korun a osobní doklady.

„Předběžně byla škoda odcizením vyčíslena na téměř jedenáct tisíc korun. Krátce poté, co řidič krádež zjistil, ho oslovila poctivá nálezkyně, která našla jeho batoh pohozený ve vedlejší ulici Hrázky a předala mu ho," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že muži se přesto vrátil jen batoh.