Policisté v pondělí po osmé ráno na ulici Brněnská v Prostějově zastavovali nezvedeného řidiče BMW. Pětatřicetiletý šofér ale na signály zastavení strážníků nereagoval a uháněl se svým vozem dál.

Při předjíždění kolony pak zatím z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení a zezadu narazil do osobního vozidla Opel Zafira, které odbočovalo vlevo, v němž seděli dva muži, devětačtyřicetiletý řidič a osmatřicetiletý spolujezdec.

Řidič po nárazu utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření.

„Podle lékařské zprávy se ze zranění bude léčit šest týdnů," informovala v pondělí mluvčí policistů Irena Urbánková.

Řidič BMW si to navíc štrádoval pod vlivem.

„U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na omamné látky vyšel pozitivně na amphetamin a omamné látky. Řidič se po poučení odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojeného s odběrem biologického materiálu v nemocnici," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Původně policisté v pondělí zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.

„Vzhledem k těžkým zraněním řidiče opelu byla nehoda překvalifikována na trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody od šesti měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Výše škody na obou vozidlech je 210 tisíc korun.

„Nehodu policisté nadále šetří," dodala mluvčí policistů Irena Urbánková.