„Strážníci sedmadvacetiletého muže zpozorovali už z dálky, protože poskakoval a vibroval v rytmu virtuální hudby. Muž, který přijel ze svérázné severomoravské uhelné oblasti, vůbec netušil, jak se ocitl na Hané, ani co tu dělá,“ řekl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Protože se nejednalo o osobu v pátrání a poskakování není protiprávním jednáním, byl podle něj „chachar“ pouze nasměrován k nádraží.

„Odjezd si ale vzápětí rozmyslel a vyrazil zpět do víru města, přesněji do části zbouraného ghetta. O čtyři hodiny později se objevil na rušné výpadovce z města, kdy svým tancem zastavil auta v obou směrech,“ vylíčil.

Ilustrační foto
Zdrogovaný muž se Runářovem řítil v jaguáru
Výstava hub v přerovském klubu Teplo.
V lesích to dnes vypadá jak na Václaváku, říká zkušený mykolog

Srdceryvné příběhy

Poté, co muž spatřil hlídku, skočil ladně do příkopu a vyčkával.

„Když v podobě strážníků získal posluchače, spustil podivín srdceryvný životní příběh, hodný zfilmování, zakončený sdělením, že je na perníku. Na místo vzápětí dorazila hlídka republikové policie, kterou přivolal jiný ze svědků,“ doplnil Miroslav Komínek s tím, že se změnou uniforem přišla i změna příběhu.

„Podle nové varianty totiž muž tvrdil, že byl na tripu přepaden neznámou entitou a snažil se stopnout si vozidlo, které by ho zachránilo a odvezlo zpět do města. Hlídka republikové policie si případ převzala a strážníci projeli trasu údajného přepadení. Nic podezřelého ale neobjevili. Další blízká setkání s tímto mužem se ten den už nekonala,“ uzavřel. 

Druhý ročník Šipkované pořádaný pro rodiče s dětmi Základní školou v Plumlově
Šipka tady, šipka tam. Na školní akci v Plumlově potkaly děti i rytíře